Evi yanan 4 bala babasının gözyaşları canevi burktu

Antalya’bile kirada oturduğu müstakil evi yanan 4 çocuk babası gözyaşlarına boğuldu. Dolaşma özürlü annesiyle balaban tartı hararetli babayı yakınları sakinleştirdi.

Yangın, saat 14.30 sıralarında Kepez ilçesi Habipler Mahallesi 5675 Sokak üzerindeki hür ayrımsız evde imdi. Hurdacılıkla geçimini sağlayıcı 40 yaşındaki Yüce Bektaş ve ailesinin evde olmadığı tam evin peş odasından dumanlar yükselmeye başladı. Çevredekiler durumu aceleten 112 Ivedili Davet Merkezine bildirdi. İhbarla bölgeye itfaiye ve polis ekipleri irsal edildi. Bu sırada yangını gören Bektaş, öz imkanlarıyla alevleri söndürmeye çalışsa bile kalburüstü olamadı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesine karşın aile kullanılamaz ayla geldi. 4 çocuğu ve eşinin cuşiş esnasında evde olmamasına sevinen Mualla Bektaş, yanan eşyaları için ise gözyaşları döktü. Yakınları ve polisler vasıtasıyla sakinleştirilen Bektaş, kaldırıma oturup etraflı müddet yanan evine baktı. Bektaş’ın volta engelli tekerli sandalyedeki annesi Nergiz Bektaş ise oğlunun durumu ve lüp yanması karşısında gözyaşları döktü. Polis, habbe kundaklama ihtimaline karşın araştırmasına devam ediyor.

“Deminden ego ne yapacağım”

Kirada oturduğunu belirten Ulu Bektaş, “Hurdacılık yaparak geçimimi sağlıyorum. Ağabeyimle yan tarafta kaynanamın orada oturuyordum. Sonra evimde hararet daha çok, pekâlâ olduğunu bilmiyorum. Demin ben ne yapacağım? Evliyim, 4 çocuğum var. Derdimi anlatmakta zorlanıyorum. Yekpare birikimim gitti, benzeri canım kaldı. Herkes benim elbet biri olduğumu agâh mahallede. 24 sene önceki Akşehir’den Antalya’ya geldim ve kavrayışsız dönmedim. Çokça üzgünüm” dedi. – ANTALYA

Share: