Evi yanan 4 bala babasının gözyaşları yürekleri dağladı

Evi yanan 4 yavru babasının gözyaşları yürekleri dağladı

ANTALYA Antalya’da kirada oturduğu bağımsız evi yanan 4 çocuk babası gözyaşlarına boğuldu. Dolaşma mânialı annesiyle iri üzüntü hayatiyetli babayı yakınları sakinleştirdi.

Hararet, saat 14. 30 sırasında Acı İlçesi Habipler Mahallesi 5675 Sokak üzerindeki hür aynı evde bundan sonra. Hurdacılıkla geçimini sağlayıcı 40 yaşındaki Mualla Bektaş ve ailesinin evde olmadığı sırada evinin eğin odasından dumanlar yükselmeye başladı. Çevredekiler durumu bir lahzada 112 Evgin Çağrı Merkezi’hangi bildirdi. İhbarla bölgeye itfaiye ve polis güçleri ekipleri sevk edildi. Bu sırada yangını gören Bektaş, zat imkanlarıyla alevleri söndürmeye çalışsa üstelik kalburüstü olamadı. İtfaiye ekiplerini müdahalesine rağmen ocak kullanılamaz kuzuluk geldi. 4 çocuğu ve eşinin yangın esnasında evde olmamasına sevinen Yüce Bektaş, yanan eşyaları amacıyla ise gözyaşları döktü. Yakınları ve polisler tarafından sakinleştirilen Bektaş, kaldırıma oturup detaylı müddet yanan evine baktı. Bektaş’ın yürüme sakat tekerli sandalyedeki annesi Nergiz Bektaş ise oğlunun durumuna ve lüp yanması karşısında gözyaşları döktü. Polis Güçleri lüp kundaklama ihtimaline karşın araştırmasına bitmeme ediyor.

“Deminden ego hangi yapacağım”

Kirada oturduğunu tamlayan Uca Bektaş, ” Hurdacılık yaparak geçimimi sağlıyorum. Ağabeyimle canip tarafta kaynanamın orda oturuyordum. Sonradan evimde coşkunluk artık nasıl olduğunu bilmiyorum. Deminden ego ne yapacağım. Evliyim 4 çocuğum var. Derdimi anlatmakta zorlanıyorum. Kamu birikimim gitti. Bire Bir canım kaldı. Tümce benim elbette biri olduğumu biri mahallede. 24 yıl evvel Akşehir’den Antalya’ya geldim ve vurdumduymaz dönmedim. Çok üzgünüm” dedi.

Share: