Çaresizliğin fotoğrafı! Sakat anne ve oğlu, yanan evlerini gözyaşları ortamında izledi

Hararet, saat 14. 30 sırasında Acı İlçesi Habipler Mahallesi 5675 Çıkmaz üzerindeki bağımsız bire bir evde imdi. Hurdacılıkla geçimini sağlayan 40 yaşındaki Mualla Bektaş ve ailesinin evde olmadığı tam evinin eğin odasından dumanlar yükselmeye başladı. Çevredekiler durumu kolaylıkla 112 Ivedili Çağrı Merkezi’hangi bildirdi.

YANAN EŞYALARI İÇİN AĞLADI

İhbarla bölgeye itfaiye aracı ve polis ekipleri gönderme edildi. Bu sırada yangını gören Bektaş, kişi imkanlarıyla alevleri söndürmeye çalışsa da liyakatli olamadı. İtfaiye ekiplerini müdahalesine karşın eş kullanılamaz arkaç geldi. 4 çocuğu ve eşinin cuşuhuruş esnasında evde olmamasına sevinen Uca Bektaş, yanan eşyaları üzere ise gözyaşları döktü.

ENGELLİ ANNESİ DE GÖZYAŞI DÖKTÜ

Yakınları ve polisler marifetiyle sakinleştirilen Bektaş, kaldırıma oturup uzun müddet yanan evine baktı. Bektaş’ın volta sakat tekerlekli sandalyedeki annesi Nergiz Bektaş ise oğlunun durumuna ve evin yanması karşısında gözyaşları döktü. Polis lüp kundaklama ihtimaline karşın araştırmasına bitmeme ediyor.

“ŞİMDİ HANGI YAPACAĞIM?”

Kirada oturduğunu belirten Yüce Bektaş, “Hurdacılık yaparak geçimimi sağlıyorum. Ağabeyimle yan tarafta kaynanamın orda oturuyordum. Sonra evimde hararet çıktı bittabi olduğunu bilmiyorum. Deminden ego ne yapacağım. Evliyim 4 çocuğum var. Derdimi anlatmakta zorlanıyorum. Bilcümle birikimim gitti. Aynı canım kaldı. Cümle benim zahir biri olduğumu biri mahallede. 24 sene önce Akşehir’den Antalya’ya geldim ve kavrayışsız dönmedim. Çok üzgünüm” dedi.

İşte fenomen yerinden kareler;

Share: