Güroymak’ta 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı kutlandı

Bitlis’in Güroymak ilçesinde 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı.

Kaymakam ve Belediye Başbuğ Vekili Ramazan Cankaloğlu’nun makamında tebrikleri akseptans etmesinin arkası sıra program, Yatılı Havza Ortaokulunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu programda mütekellim Cankaloğlu, “Bu ermiş milletin fertleri olarak kebir ecdadımızdan aldığımız ilhamla Cumhuriyetimizin şişman mücadeleler sonucunda ve yüzbinlerce şehit vererek kurulduğunu tek ant unutmayacağız. Atalarımızın bize ulusal ve kutsal emaneti olan vatanımıza eş çıkacağız, angajman ve muadele süresince mehabetli bayrağımızı sonsuza arbede yurdumuz üzerinde dalgalandırmaya, Cumhuriyetimizi, demokrasimizi korumaya ve yaşatmaya hep alay malay bitmeme edeceğiz.” dedi.

Öğrencilerin gösteriler yaptığı programa, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Çakır, İlçe Jandarma Komutanı Bitirmiş Binbaşı Ahmet Sulh Ulucanlı, İlçe Güvenlik Müdürü Miğfer Sipahi, Gölbaşı Çevre Belediye Başkanı Mehmet Avuntu, siyasi parti başkanları, çalım amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, hoca ve öğrenciler katıldı.

Share: