Hakkari’de ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyelerinden hanende Gülşen’e tepki

Hakkari’de ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri, hanende Gülşen’in önder dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih sözlerine reaksiyon gösterdi.

Derneğin Hakkari Büro Başkanı Adil Çıpa, gazetecilere, imam hatip okullarının geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştirdiğini söyledi.

Bu okulların ülkenin gelişmesine katkı sunan, milli temas ve beraberliği önceleyen, toplumda tabiiyet, korku ve hoşgörü ikliminin oluşmasına kebir katkılar sunduğunu belirten Çipo, şunları kaydetti:

“Gülşen isimli bire bir şahsın dinleti sırasında imam dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih kötü itham ve iftiralarda bulunması toplumu aşikâre garaz ve düşmanlığa gönderme etmektir. Bu okulların mensuplarına ve mezunlarına tıpkı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu tuhaf ithamı ve iftirayı bahis konusu şahsın kendisine değiştirmeden reddetme ediyoruz. İmam hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından yağlık kendisini kınıyoruz. Bugün bu okullarda okuyan kısaca 1,5 milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve çıkışlı olanları dikkate aldığımızda 10 milyona mail benzeri kitleyi çirkin iddialarla itham etmek toplumun kırık hatlarıyla oynamaktır. Yapılan terbiyesizliği katiyen sineye çekmeyeceğimizi, ahbaplık önünde adisyon soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”

Çipo ve beraberindekiler, açıklamanın ardından Gülşen karşı cürüm duyurusunda bulundu.

Açıklamaya, Bahir Feneri Derneği Facia ve Meydan Cerrahi Müdahale Müdürü Fatih Şans, İHH Hakkari Şube Başkanı Orhan Temel, Türkiye Bilgisizlik Vakfı (TÜGVA) Hakkari İl Temsilcisi Harun Aşan, Hakkari Sağlık Sen Şube Başkanı Orhan Tanyürek, Hakkari Doğruluk ve Dayanışma (HAKDA) Platformu Sözcüsü Nihat Gani ve Ensar Vakfı Başkanı İsmail Tunç katıldı.Share: