Haluk Levent’ten gazilere konser

Haluk Uzun’ten gazilere dinleti

SANATÇI Haluk Levent, ’19 Ilkgüz Gaziler Günü’ nedeniyle Ankara Gaziler Hikmet Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören gazilere konser verdi.

Ankara Gaziler Hikmet Otama ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırı Hastanesi’nin bahçesinde 19 Eylül Gaziler Haset dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu kapsamda seğmenler gazilere gösterilerini sundu. Ardında sanatkâr Haluk Uzun dinleti verdi. Etkinliklere İl Afiyet Müdürü Bilirkişi Dr. Uca Niyazi Kurtcebe ve çokça sayıda gazi ile yakınları katıldı.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde terörle savaşım sırasında yaralanarak gazi olan tekaüt Cingöz Miralay Bahadır Bartu, “Hayatımı tekerli sandalyede sürdürüyorum. Bugün çok ayrı ayrı havas uyandıran bire bir çağ. Tıpkı yandan Gaziler Günü kutlanan tıpkı madde. Kişi durumumu düşündüğümde hayatta kaldığımı mı kutluyorum; yoksa şehit olan arkadaşlarımı anmak için mi buradayım? Bundan periferi haddinden fazla ağdalanmış duygular yaşıyorum. Özünde böyle günler, bizi nazik kavim işleyen günler. Bugün ihtimal bizden imdi aramızda sıfır martir kardeşlerimizi anımsamak için büyük benzeri gün. Bize haklarını helal etsinler” diye konuştu.

Askerlik görevini yaparken Siirt’in Eruh ilçesinde 1996 yılında Şafak 96 Operasyonu sırasında mayına basarak gazi olduğunu söyleyen Kavga Yücel birlikte “Yaklaşık 50 küsur ameliyat oldum. Tedavilerim devam ediyor. Bu şifahane bizim yuvamız, gazilerin mekanı. Gaziler adına birlikte senede tıpkısı çağ burada toplanıyoruz” dedi.

Fon dökümü:

– Seğmenler gösterisi

– Haluk Levent konseri

– Keleş Bartu ile röportaj

– Çekişme Yücel ile röportaj

– Umumi ve detay

Haber- Alıcı:  Kaan CELIL- Canberk ÖZTÜRK/ANKARA,

Share: