Hekimlerden Ttb Eşkâl Konseyi’ne İstifa Çağrısı

EKSIKSIZLIK ÖZ SAYGI ATALAY

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Hat Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın PKK ile mücadelede kimyasal zırh kullanıldığı yönündeki açıklaması üstüne ivedi davet ile Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde aynı araya mevrut 15 hekim odasının temsilcileri, TTB Model Konseyi’ne istifa çağrısı yaptı.

Güzelyurt’taki toplantıya; Aksaray, Amasya, Giresun, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Konya, Erzurum-Kars-Gümüşhane-Bayburt-Ardahan- Iğdır, Malatya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize- Artvin, Tokat, Yozgat Doktor Odası ile 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği ve Ulusçu Hekimler Derneği temsilcileri katıldı. Yapılan eş açıklamada, Türk Tabipleri Birliği Eşkâl Konseyi istifaya davet edildi.

“HEKİMLİK MESLEĞİNİ ELİ KANLI TERÖR ÖRGÜTÜ İLE ADETA YAN YANA GETİRME EMELLERİNE KATIYEN İZİN VERMEYECEĞİMİZİ BİLİNMESİNİ BİR KERE DAHA İLAN EDİYORUZ”

Ortak açıklamayı Aksaray Hekim Odası Başkanı Rıfkı Karabatak okudu. Karabatak, şunları söyledi:

“Kâin Türk Tabipleri Birliği Başkanı’nın milletimizin göz bebeği muhteşem Türk Silahlı Kuvvetleri’mize attığı tuhaf iftira ve karalamalara cebin kibir alabilmek amacıyla acil çağrısıyla Aksaray’da tıpkı araya mevrut Anadolu tabip odaları başbuğ ve temsilcileri olarak; Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi’nin derhal incizap etmesini, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünü yüreğinde hisseden temas Türk hekiminin Türk Tabipleri Birliği mevcut Kalıp Konseyi’ni bilcümle bildirişim araçlarını kullanarak istifa etmeye nida etmelerini, Türk Tabipleri Birliği’nin bu iğrenç fenomen dolayısıyla çabucak alışılmadık umumi kurul yazmak için güruh kararı almasını, kül hekimlerimizin odalarına ehil çıkarak hem ülkemiz üstüne hem bile eksiksiz hekimler üstüne oynanan bu bulaşık oyunları giderilmiş etmelerini istiyoruz.

Kendilerini ‘insan hakları güya savunucusu’ kabil ilan ederek Türk hekimlerinin adeta zekasıyla dalavere geçmelerini, ülkemiz üzerinde dış güçlerle ahali ele vererek oynanan seçme soy karışık oyunu gördüğümüzü; doktorluk mesleğini eli hunriz terör örgütü ile adeta bile getirme emellerine asla izin vermeyeceğimizin bilinmesini tıpkı sefer daha zar ediyoruz.

“SAMSUN’DA BAŞLATILAN MİLLİ MÜCADELENİN NÖBET ROTASI, AMASYA, SİVAS VE ERZURUM TOPLANTILARIYLA DEVAM EDECEKTİR”

Türk Tabipler Birliği’ni özgürlüğüne kavuşturmayı amaçlayan bu kutlu tutum, ulu önderimiz Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ülkemizin halas mücadelesini başlattığı Samsun’dan başlatılacaktır. Samsun’da başlatılan milli mücadelenin öğün rotası; Amasya, Sivas ve Erzurum toplantılarıyla devam edecektir. Burada yabansı toplantı çağrısına katılan cümle tabip odaları olarak bu hususlarda mutabık olduğumuzu tüm Türk hekimlerine ve aziz milletimize bildirme ederiz.”

Share: