Iğdır’dan Azerbaycan askerlerine moral mektubu

Iğdır’dan Azerbaycan askerlerine maneviyat mektubu

IĞDIR – Iğdır’da planlı proje ile vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler Azerbaycan askerlerine maneviyat mektubu gönderdi.

2020 yılında 44 gün süren ve Azerbaycan’ın engelleme altındaki topraklarını kurtardığı Karabağ Savaşı sonrası yenilgiyi hazmedemeyen Ermenistan taciz saldırılarına devam ediyordu. 13 Eylül’de Azerbaycan’ın kıymet vermesi ile uğraş baştan başladı. Karabağ’da vatanları için savaşçı Azerbaycan askerlerine küçükten büyüğüne kadar Iğdırlılar bindi yöneltmek üzere betik yazdı.

Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği üyelerinden Nihat Alçan mektup projesini hazırlayarak Yetişek Yöneticileri ve Uzmanları Derneği Iğdır temsilcisi Tevfik Kardaş’a sundu. Tezkere projesi sonrası yapılan anons ile vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler Azerbaycan askerlerine tezkere yazdı. Toplanan mektuplar Azerbaycan askerlerine ulaşılmak amacıyla zarflara konularak yola çıkarıldı.

Her ahit Azerbaycan askerlerinin yanı sıra olduklarını tamlayan Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği Iğdır temsilcisi Tevfik Kardaş, “Alp Azerbaycan askerlerimize moral ve motivasyon olması için betik projesi hazırladık. Onlara solmak için hep mektupları bire bir araya getirdik. Mektupları halkımız, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz yazdı. Onlara teşekkürlerimi sunuyorum. Hep gücümüzle Azerbaycan askerlerimizin yanındayız” dedi.

Mektup projesini hazırlayan unsur Nihat Alçan ise, “Karabağ Cephesi’nde savaşmakta olan Azerbaycanlı er kardeşlerimize minik kardeşlerimiz, hoca arkadaşlarımız mektup yazmak istediler. Onlara moral motivasyon çevirmek istediler. Iğdır’da bu mektup projesini başlattık demincek bu yazdığımız mektupları Azerbaycan’a çıkarmak için merkeze göndereceğiz. Bu vasıta ile orada cephedeki kardeşlerimize moral olmasını diliyoruz. Onların her ahit yanı sıra olduğumuzu sezdirmek amacıyla elimizden geleni yapacağız” dedi.

Share: