Ilbay Koç’tan Kadına Müteveccih Şiddete Cebin Arsıulusal Savaş Günü mesajı

Niğde Valisi Mustafa Belletici ve Belediye Reisi Emrah Özdemir, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Cebin Arsıulusal Savaşım Günü dolayısıyla tasa yayımladı.

Vali Mustafa Belletici, mesajında, sülale birliğinin bildirme önemli unsuru olan kadınların erkeklerle tıpkısı haklara cemaat olduğunu belirtti.

Kadına şiddetin önlenmesinde eğitimin öneminin nazik olduğunu nâkil Belletici, şunları kaydetti:

“Devletimiz hüküm mağduru, kalacak yeri ve can güvenliği olmayan kadınlarımıza çocuklarıyla alay malay kalacakları konukevlerinde yeme içmece ve barınma gibi gelişigüzel makule bakım sunuluyor. Şiddetin önlenmesi amacıyla kadınların sosyal yaşamda doğruluk ettikleri yere gelmesine yönelik yasal düzenlemeler yapıldı. Hayatın rastgele safhasında varlıklarını hissettiğimiz kül kadınlarımızın dosdoğru, bahtiyar ve sadakat dolu tıpkı dünyada tek şiddete maruz kalmadan yaşamalarını dilerim.”

Belediye Başkanı Emrah Özdemir ise mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Kadına müteveccih şiddetin kaynağında balaban bir karakter ve terbiye eksikliği yatar. Karakteri oturmuş bire bir eş, sorunlarını seri çözmeye çalışmaz. Karı, rastgele şeyden önceki tıpkısı insandır ve ona doğruluk ettiği derece verilmelidir. Ilkin kadınlarımız ve çocuklarımız koyulmak amacıyla toplumun ve dünyanın herhangi bir noktasında canlılara yönelik şiddetin seçme türlüsünü lanetliyor, kişi hakkı elinden alınmış yekpare kadınları saygıyla anıyorum.”

Share: