‘İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ tanıtım tırı yola bundan sonra

‘İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ tanıtım tırı yola bundan sonra

ANKARA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ne ilişkin vatandaşları bilgilendirmek üzere hazırlanan tanıtım tırı yola imdi.

Cumhuriyet Altını tarihinin arz büyük içtimai hane projesi olan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi’ni öncelemek ve vatandaşların sorularına karşılık yöneltmek üzere yolculuğuna Ankara’dan başlayacak ve 14 Ilk Teşrin ile 12 Kasım arasında toplamda 17 ili gezecek tanıtım tırı hazırlandı. Kızılay’da vatandaşlarla mülaki tanıtım tırında, Dolgun Basamak İdaresi Başkanlığı yoluyla hazırlanan denk daireleri sanal esas gözlüğü ile gezme imkanı bulundu.

TOKİ Uygulama Dairesi Başkanı Osman Direnç burada yaptığı konuşmasına, geçtiğimiz günlerde Bartın’da yaşanan beyaz zehir faciasında hayatını kaybedenler üzere başsağlığı dileyerek başladı. Vatandaşlara, hazırlanan yaşıt daireleri sanal hakikat gözlüğü ile 360 mertebe tur imkanı sağlayarak koca bir aşama attıklarını savunan Direnç şu sözleri kaydetti:

“Bartın Amasra’da hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan yağmur diliyor, yaralılarımıza ivedili şifalar diliyorum. Bilindiği için Reisicumhur aracılığıyla açıklayan ve Cumhuriyet Altını tarihinin yeryüzü balaban toplumsal ev projesi olan ‘İlk Evim, İlk İş yerim, İlk Evim Arsa Projesi’nin kamu detayları bakanlığımız ve idaremiz eliyle kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Bu lansman tırımızda vatandaşlarımızın proje çerçevesinde iptila ettiği kamu sorular idaremiz personeli tarafından kamu titizlik ile cevaplanacaktır. Elan ilk idaremiz yoluyla yapımı tamamlanan denk dairemiz, mevhum töz gözlüğü ile vatandaşlarımıza gezdirilecektir. Tekmil planlarımız ve projemizde kullandığımız malzemeler için vukuf sahibi olması sağlanacaktır. Tırımız, 14 Teşrinievvel’de Ankara Kızılay Meydanı’nda görevine başlamış olup Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli, Zonguldak ve Muğla gibi 17 şehrimizde şehir meydanlarında görevini 12 Teşrinisani’a büyüklüğünde adına getirecektir. Rekor müracaat sayısı ile idaremize güvenini gösteren cemi vatandaşlara teşekkür ediyor, tırımıza nida ediyoruz.”

Mevhum hamur gözlüğü ile denk evi gezen Ferdi Satık, uygulamayı çokça beğendiğini belirterek, “Ankara’ya imtihan üzere geldim ve böyle ayrımsız birikim ile karşılaştım. Gayet hoşuma gitti. Neymiş aracısız olarak lüp içindeyim. Seçkin köşeyi, seçme noktayı görebilmek haddinden fazla hoşuma gitti. Mevhum kaynak ile yaşadığım bu deneyimi herkese tavsiye mektubu ederim. Benim için çok akıllıca tıpkısı ocak, verimli bire bir alan kullanımı olmuş. Bu projeye henüz başvurmadım ama bu deneyimden bilahare müracaat etmek isterim” ifadelerini kullandı.

Share: