İLKSAN, Necmettin öğretmenin memleketi Gümüşhane’de martir öğretmenleri yâd etkinliği düzenleyecek

Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Toplumsal Arkalama Sandığı (İLKSAN) tarafından düzenlenen martir öğretmenleri ihtifal etkinlikleri, martir sarıklı Necmettin Yılmaz’ın memleketi Gümüşhane’de ferda başlayacak.

İLKSAN marifetiyle yapılan bağlanmış açıklamada, 11 Ilkgüz 1994’te PKK yıldırı örgütünce şehit edilen öğretmenlerin anısına yegâne seferde arz çokça eğitim şehidinin verildiği 11 Ilkgüz’ün “Martir Öğretmenleri Anma Haset” olarak belirlendiği ifade edildi.

Martir öğretmenleri anma etkinliklerinde, görevi başında şehit edilen 174 eğitim bilimi çalışanının anıldığı belirtilen açıklamada, bu yılki etkinliklerin 5 yıl önce Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi Çiftçibaşı köyü ilkokulunda görev yaparken yaz tatili için memleketi Gümüşhane’ye giderken Tunceli- Pülümür karayolunda terör örgütü mensupları yoluyla yolu kesilip ara bulucu yakılarak şehit edilen Necmettin Yılmaz’ın memleketi Gümüşhane’nin Torul ilçesinde yapılacağı bildirildi.

Açıklamada, erte başlayacak ve iki aktarılma sürecek etkinlikler kapsamında, martir öğretmen Necmettin Yılmaz’ın Torul ilçesinde mevcut ailesinin ve kabrinin ziyaret edileceği bildirildi. Gümüşhane Eşkâl Kemaliye Camisi’nde veladet okutulacağı de belirtilen etkinliklerde, yer merkezinde Martir Öğretmenler Künye Foto Sergisi’nin açılacağı ve Torul kaymakamlık merkezinde Torul Belediyesi-İLKSAN teşrikimesai ile Şehit Sarıklı Necmettin Yılmayan Parkı’nın açım töreninin gerçekleştirileceği kaydedildi.

Share: