Japonya’daki Türk işadamından Bartın’daki dominant afetinde zarar görenlere bindi

Japonya’bile ruhlu ve bu ülkede yatırımları kâin gelişim insanı Amaç Enşici Bartın’birlikte otizmli ve sakat gençlere müteveccih faaliyetlerin yürütüldüğü Bariz Tekellüm Evi ile selde engel gören ailelere maddi yardımda bulundu. Enşici ve ailesi Bartın’birlikte yaşanan yeğin felaketinde uymazlık gören vatandaşlara ulaştırılmak amacıyla nakdi yardımda üstelik bulundu.

Bartın’daki ziyaretleri çerçevesinde Gölbucağı Mahallesinde Bartın Belediyesince restore edildikten bilahare Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Bilimi Tesanüt Spor Kulübü Derneği’ne (BOEDDER SK) tahsis edilen, otizmli ve özürlü gençlere yönelik faaliyetlerin yürütüldüğü Meydanda Musahabe Evindeki çalışmaları inceleyici iş insanı Uğur Enşici nutuk evinin faaliyetlerinde kullanılmak üzere maddi yardımda bulundu.

Eşi ve çocuğu ile alay malay Degaje Nutuk Evini musahabe eden ve burada Bartın Otizmli ve Engelliler Bindi Eğitim Bilimi El Birliği Spor Kulübü Derneği Başkanı Berna Şengün aracılığıyla karşılanan hareket insanı Enşici engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı ve mânialı bireylerin hayata katılımlarına yönelik Japonya ve Türkiye’de yürütülen icraat üzerine bilgelik alışverişinde bulundular.

Bartın Otizmli ve Engelliler Bindi Eğitim Bilimi Tesanüt Spor Kulübü Derneği eliyle Ayan Müzakere Evinde gerçekleştirilen çalışmaların çokça eşsiz olduğunu söyleyen Enşici, “Hepimiz birer mânialı adayıyız. Kimsenin tıpkısı saniye sonrasının garantisi bulunmayan. Hepimiz ayrımsız olmadıktan sonradan engellilerimizin dertleri ve sıkıntıları bitmez. Hepimiz bire bir olacağız. Bu Örtüsüz Tekellüm Evinde mânialı kardeşlerimiz üzere çok iyice icraat yürütülmekte ve bizde bu çalışmalara aşağılık aynı katkı arz etmek istedik. Desteğimizi afişe etmek istedik” şeklinde konuştu.

Daha sonraları Enşici ailesi ile alay malay Bartın Belediye Başkanı Cemal Atak’ın makamında ülfet etti. Enşici, Bartın’üstelik yaşanan sel afeti sonrasında evleri ve eşyaları zarar gören ailelere ulaştırılmak amacıyla nakdi yardımı Bartın Şehremini Cemal Akış’a teslim etti. Komutan Akın duyarlılığından ufuk Enşici ve ailesine teşekkürname ederek nakdi yardımın selde engel gören ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağını belirtti.

Ziyarette Başbuğ Akın yoluyla Enşici ve ailesine Bartın’bile üretilen el işi mahsulat bağış edildi. – BARTIN

Share: