Kaymakam Özçelik: “Kadına alın şiddeti reddediyoruz”

Bitlis’in Hizan Kaymakamı Nurhalil Özçelik, kadına karşı şiddeti reddettiklerini belirterek, “Kadına yönelik şiddete liyakatsiz tolerans ilkesi ile var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Kadına müteveccih şiddete cebin farkındalık yapmak ve vatandaşları bilgilendirmek için Hizan Kaymakamlığı koordinasyonunda Hizan Celal Hastanesi, İlçe Güllabi Komutanlığı ve İlçe Güven Müdürlüğü eliyle sergilik kuruldu. Standı ziyaret ederek bilgilendirme özne Ilçebay Özçelik, “Kadına cebin şiddeti reddediyoruz. Şiddetin ortadan kalkması amacıyla kadına yönelik şiddete liyakatsiz hoşgörü ilkesi ile var gücümüzle çalışıyoruz. Momentum gören, rüyet ihtimali olan ve kıygın edilen kadınlarımız telefonlarına indirdikleri Karı Ivedi Destek Uygulaması (KADES) uygulaması ile biricik tuşla simultane düzenlilik güçlerimize ulaşarak arkalama talebinde bulunabilirler” dedi.

Ilçebay Özçelik’e İlçe Güllabi Komutanı Binbaşı Senet Çolak, İlçe Inanma Müdürü Mahmut Dayanabilen Eyidoğan ve Hizan Büyüklük Hastanesi Müdürü Yahya Şam üstelik haremlik etti. – BİTLİS

Share: