Konyalı gazi 16 yıldır başındaki şarapnel parçasıyla yaşıyor

Muş’ta yıldırı operasyonunda mayın patlaması sonucu güç yaralanan ve sıhhatli gözünü kaybeden 39 yaşındaki Ahmet Ötede, başına kullanılmış eden şarapnel parçasıyla 16 yıldır yaşamını sürdürüyor.

Katmerli, yurtsal görevini yaparken Muş’ta katıldığı terör operasyonunda 10 Mayıs 2007’birlikte mayın patlaması sonucu yoğun yaralandı, arkadaşı ise martir oldu.

Uzun bire bir tedavi süreci nâkil Lüks, iyi gözünü kaybetti, başındaki şarapnel parçasıyla devam etmek zorunda kaldı.

Türkiye Savaş Malulü Gaziler Martir Dul ve Yetimleri Derneği Beyşehir Temsilcisi Aşırı, AA muhabirine, yurtsal görevinin 8’inci ayında katıldığı terör operasyonuyla yiğitlik şerefine eriştiğini söyledi.

Vatan, budun, sancak üzere martir olmayı çok istediğini tamlayan Baş Döndürücü, herhangi bir operasyona büyük şevkle gittiklerini anlatım etti.

Son gittiği operasyonda şehit ya dahi gazi olacağını hissettiğini anlatan Baş Döndürücü, şöyle konuştu:

“Arkadaşımla kucaklaştık, helalleştik. Sonrasında mayının patlamasıyla benim üzere uzun süren otama süreci başladı. Tedavim aylarca sürdü. Hastanede gözümü açtığımda sanki koğuşumda uyuyorum kabil hissettim. Güya cennetteymişim gibi pir duygular yaşadım. Ailemin bu süreçte desteğini hep yanımda gördüm. 4 ay kabil bati hizmet süreci yaşadım. Başımdaki şarapnel parçasına hayati riziko oluşturacağı ve damla bulunma durumu ortaya çıkacağı için dokunulmadı. Bana bununla yaşayacağımı söylediler. kimi zaman dert yapıyor ama hiç mefret değil. Devletimiz, vatanımız salim olsun, vatana canımız feda olsun. Gerekirse sol gözüm birlikte bu vatana feda olsun. Gerekirse gene giderim.”

Toplum Örgütü yoluyla martir yakınları ve gazilerle ilgileniyor

Müfrit, bir mevzide silah arkadaşının şehit olmasının kendisini haddinden fazla üzdüğünü dile getirerek, “Benzeri arkadaşımı kaybettim amma onun durumunda olmayı bile çokça gönül ederdim. Şehitlik herkese felek olmaz.” dedi.

İyileştikten sonradan evlendiğini ve 2 kızı olduğunu belirten Ekstrem, “Ailem hep yanımda. Gaziler ve şehit yakınları üzere aynı şeyler yapmak istedim. Derneğimizin temsilciliğini katlanmak benim üzere gurur oldu. Haddinden Fazla domuzuna faaliyetlerimiz oluyor. Gönüllü yerine martir yakınları ve gazilerimizle yakından ilgilenmeye çalışıyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: