Köpeğin ısırdığı 2 çocuktan biri Ankara’daki tedavisinin peşi sıra evine döndü

Göldüzü köyü tabelası

Ergün ailesinin yaşadığı ev

P.E ile mülakat

Baba Hanifi Ergün ile röportaj

Amca Fatih Ergün ile mülakat Köpeğin ısırdığı 2 çocuktan biri Ankara’daki tedavisinin ardından evine döndü

BİTLİS (AA ) – Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde köpeğin ısırması sonucu rahatsızlanan ve Ankara Hacettepe Üniversitesi Tababet Fakültesine kaldırılan bala, sağlığına kavuşarak evine döndü.

İlçeye ilişkin Göldüzü köyünde köpeğin ısırmasının peşi sıra rahatsızlanarak Adilcevaz Onkoloji Hastanesine kaldırılan buradan de Ankara’ya atıf edilen P.E’nin tedavisi tamamlandı.

Babasıyla köydeki evine gelen P.E, gazetecilere, okula giderken köpeğin namına saldırdığını söyledi.

Babasıyla ilk Adilcevaz’daki hastaneye gittiğini anlatan P.E, “Oradan beni Ankara’ya atıf ettiler. Ankara’de iyileştim ve evime geldim. Deminden haddinden fazla mutluyum, Cenabıhak gayrı arkadaşıma de felah versin. Köyümüzdeki köpekleri inşallah alıp götürürler.” dedi.

“Köpeklerin toplanmasını istiyoruz”

Ağababa Hanifi Ergün ise oğlunu köpeğin ısırdığından tıpkısı hafta sonra malumat sahibi olduğunu belirtti.

Bunun konusunda oğlunu hastaneye götürdüğünü dile getiren Ergün, “Çocuğumu okula giderken kapik ısırmış. Bana aynı hafta sonradan söylediler. Hastaneye götürdüm. Ankara’ya sevk ettiler. Orada kül müdahaleler yapıldı, çokça şükür tedavisi bitti. Allah devletimize tefessüh vermesin, bize çokça koruyucu oldular. Yegâne isteğimiz köyümüzdeki köpeklerin toplanması. Cenabıhak Mustafa’ya de iflah versin inşallah.” diyerek konuştu.

Amca Fatih Ergün ise yeğeninin sağlığına kavuşmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Özel ambulansla Adilcevaz’dan Ankara’ya gönderme ettiler. Cenabıhak bu devlete hüsran vermesin. Başka komşumuz Mustafa Erçetin’e onma diliyoruz. İnşallah o bile iyileşip evine döner kebap. Bu köpeklerin toplanması bir tane isteğimiz. Çalışmaya gidiyoruz, eşlerimiz, çocuklarımız haddinden fazla korkuyor, okula gitmeyen tıpkısı güruh mektepli var.”

Share: