Köylerin ihtiyaçlarını durumunda belirleme ediyor

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, kırsal kesimde hayatiyetli vatandaşlarla hasbihal demek ve köylülerin karşılaştığı dava ve ihtiyaçlarını durumunda tespit ediyor.

İlk kendisine Adıyaman merkeze ilişkin Yarmakaya Köyüne sabık ve vatandaşlar ile karye muhtarından köyün ihtiyaç ve talepleri karşı bilgi düz Ilbay Mahmut Çuhadar, köylülerin ilettiği talepleri bir tane tek tabaka aldırdı.

Ziyarette Yarmakaya Köyü İlk ve Ortaokulunu de gezen Vali Mahmut Çuhadar, okulun ihtiyaçları, fiziksel yapısı, mektepli sayısı ve muvaffakiyet durumu için ekol müdüründen vukuf aldı.

Daha sonra yeniden merkeze bağlı Çamgazi Köyüne güzeşte Ilbay Mahmut Çuhadar, burada Çıpa Ata Türbesini ziyaret ederek yakarış yazar, türbenin ve köyün ihtiyaç ve talepleriyle ilgili karye muhtarından bilgi aldı.

Köy gezileriyle amaçlarının yapılan hizmetleri durumunda görerek vatandaşların gerekseme ve taleplerini itaat etmek olduğunu rapor fail Ilbay Mahmut Çuhadar, “İl Özel İdaresi ve Merkez Köylere Bakım Götürme Birliği aracılığıyla bugüne kadar Adıyaman’de köylerin alt yapısının iyileştirilmesi ilkin kalkmak amacıyla vatandaşlarımızın toplumsal alanda gerekseme duyduğu güzelce hizmetlerin hayata geçirildiğini görüyoruz. Köylerimizin başka alanlarda gerekseme duyduğu hizmetleri bile durumunda görerek bunları çözmenin ve bu hizmetlerin kalitesini daha de yükseltmenin gayreti içerisindeyiz. Şimdiye kadar olduğu kadar artık da bağlantı ve kardeşlik içerisinde köylerimize arz iyicene hizmetleri götürmenin gayretinde olacağız” diyerek konuştu.

Köy ziyaretlerinde çocukları bile unutmayan Ilbay Mahmut Çuhadar, çocuklarla dostane ederek dersleri için bilgelik aldı. – ADIYAMAN

Share: