Maltepe dayanışmayı büyütüyor

Maltepe Belediyesi, 2022’nin geçmiş 11 ayında ihtiyaç sahiplerine 12 bin besin kolisi ve 88 bin paket yunak kemirmek desteğinde bulundu. Komutan Uca Tığ, şartlar hangi olursa olsun içtimai belediyecilik anlayışından ödün vermeyeceklerini anlatım etti.

Maltepe Belediyesi Toplumsal Bindi Hizmetleri Müdürlüğü, soylu erki koşulları ayn uğrunda bulundurarak sürdürdüğü yardımlarına hız kesmeden devam ediyor. “Halk Deneyli” desteğiyle kaymakamlık genelinde belirlenen gerekseme sahibi vatandaşlara nakdi müzaheret yapılırken, belediyeye merbut aşevinden 250 hanede 351 ihtiyaç sahibine 88 bin paket; dört kabil sıcak aşındırmak gönderildi. Antrparantez gerekseme sahiplerine 2022 yılında 12 bin besin kolisi dağıtıldı. Bin 191 kişiye de marketlerde ahzüita yapabilmeleri için 161 bin 600 TL mesabesinde aksata kartı yardımında bulunuldu.

Giyim yardımından taziye desteğine

Ramazan ve Kurban bayramlarında halkın yanında olan ve vatandaşların giyim ihtiyaçlarını karşıladığı “Giymiyorsan Giydir” hizmetiyle sosyal belediyecilik anlamında koca işlere imza atan Maltepe Belediyesi kederli günlerinde bile halkı unutmadı. Şehremaneti, bin 435 aileye taziyet hizmeti çerçevesinde 90 bin 294 pide ve katık gönderirken, afetzedelere 81 bin TL, çeri ailelerine 32 bin 446 TL nakdi yardımda bulundu.

“Önceliğimiz halkın çıkarını düşünmek”

Içtimai Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla ilişik konuşan Belediye Reisi Ulvi Tığ, “Bugüne büyüklüğünde toplumsal belediyecilik anlayışıyla çalıştık, bundan sonra da bu hizmetlerimizden ivaz vermeyeceğiz. Ağır Sıklet kazançlı şartlar altında vatandaşlarımızı ezdirmemek için çalışmalarımızı henüz birlikte yoğunlaştırdık. Maltepe’da bu sorunları halkımızla gelişigüzel aşmaya, dayanışmayı herhangi bir koşulda yaşatmaya dikkat gösteriyoruz. Içtimai bakım ağımızı sürekli genişletirken, yaptığımız temas şeyi, attığımız gelişigüzel adımı, halkın çıkarlarını düşünerek, toplumsal belediyecilik anlayışıyla gerçekleştiriyoruz.” dedi. – İSTANBUL

Share: