Merkezefendi’de Başbuğ Deveciler itikatlı

TÜRKİYE Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basketbol’in Başkanı Ege Deveciler, değerlendirmelerde bulundu. Kulübe kullanılmamış tıpkısı uyanıklık getirdiklerini tabir eden Başbuğ Deveciler, “Bu yıl radikal kararlar aldık ve kadroyu Altan Erol dışında sil baştan değiştirdik. Tığ kimiz ve hangi olacağız?  Bunun konusunda çokça yavaş icraat yaptık. İnanıyorum ki 2 yıl içerisinde herkesin gıptayla baktığı, ligde Play-Off mücadelesinin süresince olan ve Avrupa’birlikte Denizli’yi katakulli eden aynı kulüp olacağız” dedi.

Umumi Heyet kendisine haddinden fazla ahenktar çalıştıklarını kaydeden Deveciler, “Seçme sene 2-3 kullanılmamış arkadaşımızı yönetime tahkim ediyoruz. Çokça ağır ezgi tıpkısı çalışma ortamımız var. Oluşan atılganlık ortamı nedeniyle bile yönetici arkadaşlarımız resmi olmasa birlikte görev almadığı dönemlerde bize gelişigüzel makule desteği veriyor. Düzenlenen ve programlı bir şekilde ilerliyoruz. Gökhan Gökşin ve Iye Tefenlili ilk günden bu yana bizimle birlikte, herhangi bir nev engeli aşabilecek güçteyiz. Mufassal vadeli planları bile bu sebeple yapıyoruz. Denizli’deki iş dünyası birlikte bize cebin artı olduğu için işler haddinden fazla elan dümdüz ilerliyor” ifadelerini kullandı.

“ZAFER DENIZKÖPÜĞÜ İLE ETRAFLI YILLAR ÇALIŞMAK İSTİYORUZ”Başantrenör Yengi Magnezit ve takım karşı de konuşan Deveciler, ” Yengi Patal ile etrafli yıllar gitmek istiyoruz. Belki henüz ongun yerden öneri gelirse o devir bu durumu değerlendirebiliriz. Onun dışında iş metotları, çalıştırıcılık becerileri ve şahsiyet olarak kendisinden çok memnunuz. Hele bu sene yürekli aynı karar aldık, tüvana ve geleceğe çevrilmiş tıpkısı takım oluşturduk. Kendisi bu projenin içinde kayran aldı ve yeni ayrımsız düz okumaya girdi. Yapmak istediğimiz projeye inandığı amacıyla kendisine de haddinden fazla teşekkür ediyorum” dedi.”KURDUĞUMUZ TAKIM NEDENİYLE ELEŞTİRİLDİK”Zaman başında kurulan kol dolayısıyla eleştiriler aldıklarını belirten Deveciler, “Altan Erol dışında cemi kadroyla yollarımızı ayırdık. Madun ligden ve Avrupa, Amerika almak amacıyla dayanabilen haddinden fazla değişik bölgeden detayli müddet yaptığımız araştırmalar neticesinde geleceğe yönelik bir kadro oluşturduk. Denizli’yi basketbolcular üzere bir cazibe merkezi ve sıçrama noktası olarak görecekler. Şimdiden bu takanak oluşmaya başladı. Önümüzdeki senelerde çok elan bereketli olacak” diyerek konuştu.”BULUNDUĞUMUZ KONUMUN TADINI ÇIKARTSINLAR”

Avrupa’nın yeryüzü güçlü liginde oynadıklarına değinen Ege Deveciler, “Çokça kıpırdak takımlarımız var. Bizler üstelik bu ekiplerin süresince, ligin gediklisi başlamak için uğraşıyoruz. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Hiçbir kulübe ve sporcuya borcu sıfır, mali disiplini aracısız bırakmayan ve etkili ayrımsız kulübüz. Süper Lig’dahi birlikte bu zaman önce haftalarda istediğimiz sonuçları alamadık ancak yavaş yavaş istediğimiz noktaya geliyoruz. Biz adi bütçelerle yer gani sonuca ulaşıp, bire bir sükse hikayesi düzenlemek istiyoruz. Denizli halkı bile bize bu konuda destek olsun. 2 yıl içince Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli  Basket, haddinden fazla elan bol yerlere gelecek. Sonuçtan bağımsız bulunduğumuz konumun tadını çıkartsınlar. Tığ kazansak de kaybetsek bile herkesin saygınlığını kazanan aynı bando olacağız. Sonrası süreçte da muvaffakiyet zaten kendinden ati” dedi.

– Denizli

Share: