MHP Burdur İl Başkanı Gültekin Oktay oldu

MHP Burdur İl Başkanlığına Gültekin Oktay getirildi.

MHP Burdur İl Başkanlığından yapılan açıklamada görüşlerine vadi sunulan İl Başkanı Oktay, MHP Genel Başkanı Oran Bahçeli’nin olurları ve Teşkilat İşlerinden Mesul Genel Başbuğ Yardımcısı Yazar Eli Açık Yalçın’ın tebliğiyle Milliyetsever Cereyan Partisi Burdur İl Başkanlığı görevinin namına bırakma edildiğini belirtti.

Görevi devraldığı Vukuf Ökte’nin ülke başkanlığı görevinden 2023’deki mebusluk genel seçimlerinde milletvekilli aday adaylığı başvurusunda bulunabilmek amacıyla ayrıldığını dile getiren Oktay, “Tabiatıyla ülkücü için ülküsü ve davası uğruna çalışmanın nihayeti yoktur.” ifadelerini kullandı.

Oktay, şahsı ve partisi yerine Ökte’ye bugüne büyüklüğünde yaptığı çalışmalar üzere şükranlarını sunarak çıktığı yolda muvaffakiyetler diledi.

2023 seçimlerinin büyüklük ve millet adına benzeri dönüm noktası olduğunu vurgulayan Oktay, şunları kaydetti:

“Vatandaşımız, ülkemiz ve milletimiz üzerine oynanmaya çalışılan oyunları görmekte, gaflet, aracılık ve başkaca al süresince olanları çokça gani bilmektedir. Milletimizin umudunu kırmaya çalışanlar, erzel pazarlıklarla milletin kaderiyle oynamaya kalkışanlar, ilkin savunma sanayisi almak için sağlıkta, ekonomide, teknolojide ve buna eş bir nice alanda ülkemizin geldiği noktayı hazmedemeyenler, 2023 seçimlerinde milletimizden gereken cevabı alacaktır. Cumhur İttifakı, 2023 seçimlerinden bile alnının seyelan ile çıkma ve Türk Milleti’nin gelişmesine, refahına, huzuruna cebin olanlarla mücadelesine kaldığı yerden devam edecektir.”

İl Başkanlığı binasında ahit teslim töreni yapıldığı belirtildi.

Share: