MHP’nin Kayseri mitingi

MHP Umumi Başkanı Çap Bahçeli, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in sözlerine aksülamel göstererek, “Geliriz gelmesine ama gündüzünüzü şeb üzere örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, koşa çift, kanımızla, canımızla geliriz.” dedi.

Bahçeli, partisince Kayseri Cumhuriyet Altını Meydanı’nda planlı “2023’e Akıllıca: Namzet Anlaşılan, Karar Net” başlıklı mitingde yaptığı konuşmada, CHP’ye müteveccih eleştirilerde bulundu.

“Bu CHP zihniyetinin yatacak yeri yoktur” diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bu CHP zihniyetinin günahları diz boyudur. Bugünkü CHP zihniyeti Kuvayımilliye iradesiyle geceyle çağ üzere farklıdır. Bazen dikenini gülünden seçer, dizge ettiğinin mahsulünü bire bir devir mutlak biçer. Kılıçdaroğlu çağ bilmez, ecdad bilmez, budun bilmez, erdem bilmez, terbiye bilmez; bildiği biricik husus yalandır, iftiradır, izansızlıktır. Kayseri’nin meşhur benzeri sözünü hatırlatmak isterim. ‘Ahrazın dilinden anası anlarmış.’ Ne var kim bu Kılıçdaroğlu’nun dilinden dahi dileğinden da dimağından birlikte anlayan, anlayacak olan yoktur. Rahmetli Peyami Safa’nın dediği kadar, ‘yalana bırakınız insanı, kayıt de ayaklanma etmelidir.’ Uydurmacılık, milli ve manevi derece yağmacılığı, yabancılara yağcılık zillettir, illettir, rezalettir, CHP’sinden HDP’sine, İP’inden DEVA’sına büyüklüğünde hepsinin yakasına yapışmıştır. Kılıçdaroğlu’nun biricik bir doğru lafını duyanınız oldu mu? CHP’nin ve diğerlerinin milletimizin ve devletimizin lehine siktirici de olsa olumlu ayrımsız görüşüne şahitlik edeniniz çıktı mı? Testide ne varsa dışına sızan odur.”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Fikirde hangi bulunuyorsa fiile yansıyan üstelik odur. İleri düzeyde kanı dağılması zinde Kılıçdaroğlu, oysa Sakarya Savaşı’nın Sakarya ilimizde yapıldığını sanıyormuş. Elbet olsa bozacının şahidi şıracıdır, kendisini dinleyenlerin alkış tufanı koparması da toplu tıpkı cahillik gösterisine işarettir. Nutuk’tan değil, Atatürk’ten değil, küresel menfaat ve ihanet merkezlerinden ilhamını alanların akıbetleri böylesine mefluçtur. Doğrusunu Allah biliyor ya İstanbul’daki Belgrat ormanlarının Sırbistan’birlikte, Arnavutköyü’nün Arnavutluk’ta, Ankara’daki Tunus Caddesi’nin birlikte Tunus’ta olduğunu söylerse on paralık şaşırmayınız.” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin yetiştirdiği değerlerden birisi olan İncili Çavuş yaşamış olsaydı Kılıçdaroğlu’nu gecikmeksizin ona havale edeceklerini, onun humor üreten diline zimmetleyeceklerini dile getiren Bahçeli, “Nihayetinde aşina bilgisizlik çığlığı karşısında yapılacak başka benzeri husus bile olmazdı. Bu kapsamda Hz. Ebubekir’e atfedilen şu bayram aynısıyla Kılıçdaroğlu’nu tanım etmektedir. ‘Abidin cahili, şeytanın oyuncağıdır. Aynı fareyi cebinde taşıyanlar kadar.’ İhya emreylemek amacıyla hangi büyüklüğünde teferruat lazımsa, imha üzere üstelik o büyüklüğünde cehalet kafidir.” diye niteleyerek konuştu.

“İtibarlı bire bir Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir”

Bahçeli, vicdanı kurumuş, şuuru kapanmış, akılsal melekeleri katre geçirmiş olanların sulak alanda birlikte susuz, güneşli yerde bile ziyasız kalacağını vurgulayarak, şöyle bitmeme etti:

“Gerçekten zar ediyorum, mezellet ittifakı yarınlarımıza perde çekemeyecektir. Inhitat ittifakı büyük Türkiye’nin doğuşuna bariyer olamayacaktır. Türkiye her meselede yargıcı misyonu üstlenen aynı ülkedir. Türkiye ne diyeceği, hangi yapacağı zaaf uyandıran tıpkı ülke konumundadır. 16 Eylül’bile Özbekistan’ın Semerkant kentinde planlı Şanghay İşbirliği Teşkilatı’nın 22. Devlet Başkanları Zirvesi’ne diyalog ortağı Türkiye’yi temsilen katılan Cumhurbaşkanı’mız ve heyeti göz doldurmuş, ilgi odağı haline gelmişler, olumlu ve stabil tutumlarıyla herkesle kontak kurmayı, artağan görüşmeler yapmayı başarmışlardır. Rusya- Ukrayna savaşı başta kalkmak için, ülkemiz hep akse ve sorun alanlarına arkadaşça ve diplomatik kurnazcasına engelleme etmektedir. İnsanı ve insanca değerleri merkezine düz aktif bire bir diplomasiyle bölgemizde ve global zeminde barış kuşağı yapmak için savaşım eden saygın tıpkı Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir. Bu nedenle cezir partilerinin ayarları bozulmuş, hangi diyeceklerini şaşırmışlar, dut ballıdarı bülbüle dönmüşlerdir.”

“Masa dağılacağı büyüklüğünde elhak dağıldı”

Kavim İttifakı’nın HDP’yle çok yapışkan tıpkı uyuşma içre olduğunu belirten Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“FETÖ’ye sorumluluk eğmiş vaziyetteler. PKK’nın kolpo suyuna girmiş haldeler. Bu nedenle zilletin ta dibindeler. Global emperyalizmin kul kadar izindeler. Türkiye düşmanlarının emrindeler. Türkiye’nin izmihlaline hizmetteler. Milli kontak ve el birliği bağlarımızı koparmanın derdindeler. Etnik ve mantalite hepten bölücülüğü kaşımanın hevesindeler. Türkiye ekonomisini kötülemenin peşindeler. Palikarya tezlerine destek vermenin hedefindeler. Terörle mücadeleyi bitirmenin niyetindeler. Suriye’bile, Irak’ta, Libya’dahi, Karabağ’da, Balkanlar’birlikte, Kafkaslar’da, Gökçe Vatan’üstelik Türkiye’nin acımsı savaş gücünü, namuslu ve yasal varlığını tartışmaya açmanın emelindeler. CHP, İP, HDP, SP, Ati ve DEVA’nın birlikte TİP, TKP, Mesai Partisi, Emekçi Akıntı Partisi, Toplumcu Meclisler Federasyonu, Toplumsal Özgürlükler Partisi bile zilletin göbeğindedir. Yıldızlı yahut hafi olsa üstelik bunların tamlık kapısı birbirine açılmaktadır. Kılıçdaroğlu bu zül koalisyonunun reisicumhur adayı başlamak üzere çırpınmaktadır. Gelişmeler üzücü olunca CHP yönetimi mayasız masa ittifakını tehdit noktasına gelmiştir. Kılıçdaroğlu şayet namzet olmazsa, ‘Alevi olduğu üzere reddedildi algısı’ yerleşirmiş. Bunu topluluk ve demokratlık hazmedemezmiş. Birlikte altılı masa dahi dağılırmış. Masa dağılacağı büyüklüğünde elhak dağıldı, ancak CHP yönetiminin farklı bilinmeyen deli ve sakil söylemlerinin aktöresel ve akıllıcasına tek yanının bulunmadığı dahi ortadadır. Alevi İslam inancına sahip kardeşlerimizi kımıldatma fail açacak bölücü, ayırıcı, kutuplaştırıcı ve nefret saçan bir dildir. Bu bühtanı ağzına alanlar Türk milletinin varlığından, birliğinden, kardeşliğinden, yükseliş ve diriliş gayesinden haddinden fazla rahatsız olan namertlerdir.”

“Alevi’si üstelik bizim, Sünni’si birlikte bizim, Caferi’si bile bizimdir. Türkü dahi biziz, Kürdü dahi biziz, biz Türk milletiyiz.” diyen Bahçeli, “CHP’nin bu melun iddiası milli güvenliğimize tehdittir. Benden sonrası tufan anlayışına saplanıp kalan ayrımsız siyasa koltuğundan Türkiye’ye ati sadece hüsrandır. Türk milleti bu makule bire bir azılı fitneye argıt vermeyecektir. İP’in başkanına Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sorulunca, ‘bu seçimi tehlikeye atamayız’ cevabını vermesi jandarma ve kumpasçı bire bir üsluptur, bire bir zamanda baştan ayağa işkilli ve iki yüzlü ayrımsız anlayışın dışavurumudur. İP, şeş oku bağlamış, terörist Demirtaş ‘Kılıçdaroğlu’na ayrımlı içtimai kesimlerin şanlı aynı desteği var’ sözleriyle İP’in bağını cezaevinden çözmeye kalkışmış fakat zül cephesinde sular tıpkısı tür durulmamış, sıkıntı dinmemiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Türkiye sevdası iliklerimize büyüklüğünde işlemiştir”

Bahçeli, Topluluk İttifakı’nın sözünün meze, duruşunun net olduğunu vurgulayarak, “Yüreklerimizdeki vatan ve budun sevdası gün kadar nazik, Çanakkale gibi aşılmazdır. Topluluk İttifakı’nda desise-ver ilişkisi yoktur. Çıkar ortaklığı, getirim paylaşımı, koltuk kavgası, dirlik taksimi, ulufe dağıtımı yoktur. evet ne vardır evet? Ahlak vardır, milli havas vardır, inanç vardır, ferman vardır, feragat vardır, beraberlik vardır, yârenlik vardır, tevakki etmek vardır, kavim vardır, Türkiye sevdası iliklerimize kadar işlemiştir. Aklımızda olan yemeden içmeden ve hoppadak Türkiye’dir, Türk milletidir, milli bekadır. Gönlümüzde, Türk-İslam coğrafyalarının, soydaşlarımızın, diyanet kardeşlerimizin huzura, güvenliğe, istikrara, refaha ve barışa ulaşan olması yatmaktadır.” dedi.

“Türk’ün azameti karşısında tutunamaz”

“Karabağ’üstelik kışkırtma üzerine kışkırtı özne, kardeşlerimizin kanını döken caniler, Türk’ün azameti karşısında tutunamaz.” diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karabağ Azerbaycan’dır, Karabağ ata yadigarıdır, Karabağ Türk yurdudur. Can gardaşlarımız ne zaman ve nerede istiyorlarsa onlarla çelikten bilek oluruz, tıpkısı mevziye girer etten cidar öreriz. Ankara’yla Bakü’nün kaderi birdir. Türk’ü, Türk’ten ayıracak hangi tıpkısı çizgi, ne bile tıpkı engel vardır. Türkiye, Azerbaycan ile sonuna kadar el birliği içindedir. Tığ iki fehamet yegâne milletiz, bedenlerimiz ayrı olsa birlikte canımız birdir. Karabağ’de vurulup yere sakıt neferler bizim neferimizdir. Rahmetle ve hürmetle andığım şüheda bizim şehidimizdir. Alınacak intikam, sorulacak hesap namusumuza emanettir. Kriz imalatçısı, global kışkırtmacı KUL Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin Tayvan’dan sonraları Erivan’a gezi planı kimlerin gelişigüzel yürüdüğünün delili, zamanlama itibarıyla karışık ve sorumsuz aynı ziyarettir. Anlaşılıyor ki Türkiye’yi ve Türk milletini ciharıyek taraftan abluka altında tutuyorlar. Aynı yanda Ermeni çeteleri, özge yanda Yunan kepazeliği, tıpkı yanda cenup sınırlarımız süresince tahriklerini sürdüren terör örgütleri, başka yanda global baskılar.”

Bahçeli’den Miçotakis’e tepki

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in Türkiye’ye “geceleyin hulul gün gel” dediğini hatırlatan Bahçeli, “Geliriz gelmesine amma gündüzünüzü geceleyin kabil örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, çift çift, kanımızla, canımızla geliriz. Geldiğimizde Miçotakis’i korumaya hangi efendilerinin ne de güvendiği aksiyon birlikçi çevrelerin gücü üstelik yetmez. Hedef Türk milletidir, cebe çekenler ise küresel emperyalizmin kıya devriyesine çıkarttığı vatansızlardır.” şeklinde konuştu.

Bahçeli, tarihin genişlik balaban içtimai ev projesinin hükümet yoluyla hayata geçirildiğini belirterek, 81 ilde ve cemi ilçelerde 2023-2028 yılları arasını kapsayan süreçte 500 bin toplumsal hane, 250 bin basamak amaçlı yer, 50 bin aksiyon yeri fethetmek kanalıyla millete yüğrük aynı hizmet için kolların sıvandığını dile getirdi.

CHP’nin İzmir’bile milyon dolarları ödeyerek konser düzenlediğini söyleyen Bahçeli, CHP’nin iftira atmakla, yapılanı aşağılamakla, mazi akıllıca dediği kanunları bugün Kanunuesasi Mahkemesine taşımakla meşgul olduğunu ifade etti.

“Kılıçdaroğlu’ndan üstelik solcu üstelik imkânsız”

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun “ego bile milliyetçiyim, ego dahi ülkücüyüm” gürültüsünü çıkarmasının beyhude olduğunu dile getirerek, şöyle bitmeme etti:

“Yıldırıcı Demirtaş’ın göğsüne madalya asmayı düşünen tıpkısı şahısla nasyonalizm bire bir sinede, benzeri vicdanda, aynı fikirde barınamaz, yaşayamaz. Aynı bedende hem şeytan hem de ferişte olanaksız, helal aşa haram katarak düşünce açgözlü, Kılıçdaroğlu’ndan dahi solcu üstelik olmaz. Cezir ittifakı Türkiye’nin karşısında, Milliyetçi Debi Partisi ve Topluluk İttifakı Türkiye’nin tarafındadır. Düşkünlük ittifakı, İmralı canisinin, teröristbaşı Gülen’in, PKK’nın, Firavun’un, müstevlilerin, sömürgecilerin yanındadır, Milliyetsever Cereyan Partisi ve Topluluk İttifakı Kayseri’nin, Nevşehir’in, Niğde’nin, Aksaray’ın, Kahramanmaraş’ın, mazlumların, gariplerin, ülkemizi ilave, geliştirme ve zenginleştirme mücadelesi veren gelişim adamlarımızın arkasındadır. Tığ, müstakil ve dallı güllü Türkiye’den tarafız. Tığ, feda edilecek tek tıpkı insanımız yok, alay malay Türkiye’yiz diyen tarafız. Tığ, zalime Müşkül, mazluma Yunus olan tarafız. Biz, toptan oyunlara alın milli duruştan tarafız. Çağrımız, ‘önce ülkem ve milletim’ diyen herkesedir. Çağrımız, ‘bu budun, bu vatan, bu alem benim’ diyen herkesedir. ‘Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek insanım yok’ diyen her yurt evladıyla yolumuz birdir. ‘Biz gelişigüzel Türkiye’yiz’ diyen dizge bu milletin hakiki evladıdır.”

Alandakilere 2023’te sandığa gitmeleri ve Topluluk İttifakı’na rey vermeleri çağrısında mevcut Bahçeli, Kayseri’den çok ümitvar şekilde ayrıldığını söyledi.

Merhum Alparslan Türkeş’i anan Bahçeli, sözlerini Dadaloğlu’nun “Eder Mevlam senden bir dileğim var (Kadın eyleme)” şiirini okuyarak sonlandırdı.

(Bitti)Share: