Milli Defans Bakanı Akaret açıkladı: Kandil’e çekicilik harekatı yapıldı, 16 mağara imha edildi

Milli Defans Bakanı Hulusi Akar, Şırnak’ta “2023’e Akıllıca Site Buluşmaları” programında konuştu. Mehmetçik’in nefesinin teröristlerin ensesinde olduğunu belirten Akar, 2 dönme geçmiş sınırötesi bir işler yapıldığını duyurdu.

“BIRICIK YUMRUĞUZ, BIRICIK GÜCÜZ”

Akaret, ” TSK, Asos’ta 140 kilometre derinliğe girdi ve 16 terörist mağarasını vurdu. Bizim seçkin işgalimiz saraka konu su değil. Türkler ve Kürtler kardeştir, tığ biriz ve beraberiz. Bir Tane yumruğuz biricik gücüz. Bunun amacıyla yemeden içmeden zaman değil bir zamanlar bile kargaşa teşebbüsleri oldu. Bugüne büyüklüğünde direndik, direnmeye devam edeceğiz. Bilcümle şehitliklerde Kürt, Fellah, Türk omuz omuza yatıyor. Canımızı beraber ortaya koyduk. Fitneye fesata akarsu taşımayalım.” dedi.

“TERÖRİSTLER NEREDE, HEDEFİMİZ ORASI”

Nazır açıklamalarına şöyle devam etti: “TSK özellikle Kıbrıs’ta kalkmak için Azerbaycan Türkü’nü Libya’daki kardeşlerimizin dahi hak davasında yanında olmaya devam ediyoruz. en üst yıldırıcı aylak hale getirilene büyüklüğünde mücadelemiz devam edecek. PKK hiçbir antlaşma Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değildir, DEAŞ de Müslümanların temsilcisi değildir. Suriyeli, Iraklı vatandaşlar kardeşlerimiz bizim meselemiz teröristler. Pençe Harekatları devam ediyor, şişman tıpkısı azimle, iri tıpkı kararlılıkla. Teröristler nerede hedefimiz ora.

“GÖRÜŞMELER TARAFINDAN HAL PEŞİNDEYİZ”

Yunanistan’ın provokatif eylemleri Türkiye’ye cebin son basamak saldırgan kasıntı sergiliyorlar. Biz görüşmeler araciliğiyla çözüm peşindeyiz. Maatteessüf Yunanistan dokunaklı yandaki niteliğinde, işleri didiklemek istiyorlar. Aklı harbi sahibi Yunanlıların bunlardan vazgeçmesini istiyoruz. Ege’deki zenginliklerin barışsever şekilde paylaşılmasını istiyoruz.”

Share: