Muş’ta kül yapıların durumu taşıt altına alınıyor

Muş Belediyesi bünyesinde görevli teknik personel, 17 mahalledeki tamam binaların durumunu pusat altına alıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, yapım mühendisleri ve teknikerlerin aralarında bulunduğu 24 personel, 7 bin binanın tespitini yaptı.

Belediye Başkanı Feyat Asya, asrın felaketi yerine nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden kaynaklı Muş’ta hasarın meydana gelmediğini fakat beklenir afetlere alın bu çalışmayı başlattıklarını anlatım etti.

İncelemeler sonucu toplanan verilerin ilgili kurumlarla paylaşılacağını kaydeden Asya, şöyle konuştu:

“Sarsıntı afetine cebin sorumluluklarımızı hesabına beyan etmek için umum imkanlarımızı kullanmaya çalışıyoruz. Meclis toplantımızda bayındırlık planları ile ait kökten kararlar aldık. Alınan kararların uygulanmasını birlikte sağlayarak şehrimizin ve insanlarımızın geleceğini korumaya çalışıyoruz. Depremlerin birden ardından 24 personelimizi şehrimizde görevlendirdik. Şu anda şehrin envanterini çıkarmaktadırlar. Yapıların genel durumunu, binalardaki dayanç iyileştirilmesi ve tıpkısı alanlar üstünde ekip arkadaşlarımız zaruri çalışmalarını yapıyorlar. Şu esas kadar 7 bin binanın tespiti yapıldı. Güdük sürede bunları tamamlayarak ilişik kurumlarla paylaşıp yapılması gereken çalışmalarla ilgili planlamalar yapacağız.”

Share: