Nazır Kirişci, ısıdam hava balonu ile uçtu

TARIM ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Kapadokya bölgesinde ısıdam çekicilik balonu ile uçtu.

Sabah saatlerinde eşi Hanife Kirişci ile ile birlikte Nevşehir merkeze vabeste Göreme beldesindeki ısıdam gelgel balonu kalkış alanına mevrut Ekincilik ve Orman Bakanı Birim Kirişci, tıpkısı müddet sıcak çekicilik balonunun uçuşa hazırlanmasına müteveccih çalışmaları izledi. Burada gazetecilerle dostane bile fail Vekil Kirişçi, Kapadokya bölgesinde turizmin çeşitliliğinin artırılması gerektiğini belirterek, “Bu bölgenin ihtimal de bildirme muhteşem yeri, çeşitliliği. Bunu balonlar sayesinde sağlamış olması. Bence haddinden fazla eşsiz bire bir öz. İşte gastronomi diyoruz, bu tür uçuşlar diyoruz. Bir zamanda bölgede bilge olan çömlek işleri, bunlar dahi domestik yabancı turistlerin ilgisini calip tıpkı konu. Yani bu yönü itibarıyla bile belki henüz dahi çeşitlendirmek lazım. Idmansız Ürgüp ilçesindeki Bağbozumu Festivali örneğin, o manada bu bölgeye aynı elektrik sağlıyor. Bunların sayısını bırakmak lazım ve sonunda bile mevrut turistin zamanını elan güzel, henüz enerjik benzeri şekilde geçirmesini bulmak gerekir diyerek düşünüyorum” dedi.

Kapadokya’de 27 firmaya ilgilendiren 156 balonunun benzeri anda havalandığını anlatan Vekil Kirişci, balonların bir nice kişiye dahi hareket imkanı sağladığını dile getirdi.

Sıcak albeni balonu uçuş hazırlıklarının tamamlanmasının ardından Icra Vekili Kirişci’nin ortamında bulunduğu balon, gökyüzüne yükseldi. Nazır Kirişci Kapadokya’yı gökyüzünden izledi.

Share: