Niğde’de 6 bin öğrenci ücretsiz yemek hizmetinden faydalanıyor

Niğde’de 6 bin mektepli ücretsiz kemirmek hizmetinden faydalanıyor

NİĞDE – Niğde’de Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı’nın sağladığı imkanlarla, 6 bin 205 mektepli ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor.

İl genelindeki okullarda yetişek gören ve taşımalı yetişek çerçevesindeki 2 bin 827 mektepli ile pansiyonlarda artan 3 bin 477 öğrencinin yemeği, Niğde Öğretmenevi ile liselerin pansiyon yemekhanelerinde hazırlanıyor.

Gece saatlerinde hazırlanmaya başlanan yemekler, gün ortası ortada öğrencilere ulaştırılıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Niğde İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Halil İbrahim Yaşar, “Bakanlığımızca Niğde’de taşımalı eğitim işleyen okullar ile pansiyonlu okullarda günce sayı farkı 6 bin 205 yavrumuza yunak yemek vermekteyiz. Pansiyonlu okullarımızda yemekler günlük 3 posta şeklinde bitmeme etmektedir. Amacımız, çocuklarımıza ocak yemeği tadında sıcak ve birinci sınıf yemek sunabilmektir. Diyet Uzmanı kontrolünde ısın hesabı yapılarak hazırlanan yemek listemize bakarak taşımalı öğrencilerimizin öğle vakti yemekleri Öğretmenevleri eliyle hazırlanmakta ve ulaştırılmaktadır. Ortaöğretim pansiyonlarımızda da yemekler kişi aşçılarımız, aşçı yardımcılarımız ve yardımcı personelimiz vasıtasıyla her pansiyonun özlük bünyesinde 3 defa olacak şekilde hazırlanmaktadır. Sabahleyin kahvaltılarını küşade büfe şeklinde 13, 14 cins adına veriyoruz. Buna katma yerine pansiyonda artan öğrencilerimiz üzere akşam yemeği ile sabahleyin kahvaltısı arasındaki sürenin ince olması cihetiyle akşam istikşaf saatleri arasında dahi ayrımsız aleniyet kere hizmetimiz bulunmaktadır. Öğrencilerimize ev ortamını, ev yemeklerini aratmayacak şekilde hizmet sunuyoruz. Emeği güzeşte mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Share: