Şanlıurfa’da “Kuma akılla yarınlara çalıştayı” düzenlendi

Şanlıurfa Valiliğince “Eş akılla yarınlara çalıştayı” gerçekleştirildi.

Bir otelin toplantı salonunda planlı çalıştayda, YANLIŞSIZ Fırka Şanlıurfa milletvekilleri Halil Özcan, Mehmet Büyük Cevheri ve Zemzem Gülender Açanal selamlama konuşması yaptı.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan çalıştaydaki konuşmasında, Şanlıurfa’nın bir nice alanda potansiyeli olan, büyümeye ve gelişmeye kategorik bire bir şehir olduğunu söyledi.

Şehrin potansiyelini harekete geçirebilme kapasitesini kullanarak, aksiyon birliğiyle düşünüm uzaklaştırmak ve birlikte akıntı edilmesi gerektiğini ifade eden Ayhan, şöyle konuştu:

“Böylelikle insanımız ve şehrimiz gönençli yarınlara ulaşabilecektir. Şehrimizin rüçhan problemlerini tayin etmek, farklı kesimlerden gelen görüşleri toparlamak, ihtiyaçları sınırlamak ve sürdürülebilir gelişmeye yönelik kuma benzeri vizyonda buluşabilmek hesabına hakeza benzeri çalıştay düzenlemeye karar verdik. Şehrimizin geleceğine dair tıpkısı rota çizerken, oturduğumuz yerden kararlar kabul etmek istemedik. Bu şehirde alay malay yaşıyorsak, geleceğimiz namına dahi alay malay kararlar vermemiz gerekiyor. İş birliğimiz bu noktada çok nadir. İş birliği yarmak print işleri kolaylaştırıyor, umum birliğiyle pir sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Elan iri resmin tıpkı bütün yerine görülmesine imkan tanıyor. Cümle toplumun el ele vermesi, zamanında da günümüzde bile herhangi bir devir domuzuna sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Bu anlayışa dayanarak, bizler dahi zaman burada halk ele verip şehrimizi elan birlikte geliştirip güzelleştirmek için neler yapabiliriz, bunları bütün gelişigüzel enformasyon edeceğiz. Şanlıurfa’nın seçkin kesiminden insanın görüşlerine önem veriyoruz. Halk vasıtasız, akıl akıldan üstündür. İstişare gitmek, aynı konuya bedaheten çok gözün bir anda bakabilmesi ve şapadanak çok beynin benzeri anda düşünebilmesidir. Bu iş birliği kültürünü koordineli şekilde sağlayabilen şehirler liyakatli oluyorlar. Bizlerin öncelikle bu kültürü geliştirmesi geçişsiz, bunu üstelik İnşallah bütün gelişigüzel başaracağız.”

Çalıştayın evire çevire sonuçlara açacak olacağını nâkil Ayhan, “Hakeza güzel topraklarda, böylesine pir insanlarla yürümekten değer duyuyorum. Rabbim yolumuzu, bahtımızı vazıh etsin. Şahsım ve şehrim adına, bu yolda faaliyet harcayan herkese muvaffakiyetler diliyorum. Başarılarımız artarak devam etsin İnşallah.” diye niteleyerek konuştu.

Çalıştaya, çekicilik amirleri, sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri, akademisyenler ve ilgililer katıldı.

Share: