Şeb bekçisinin itiraflarının ardından 3 cinayet çözüldü! Aralarında Galatasaray kongre üyesi da var

Pendik’te 2006 yılında tıpkısı dokuma firmasının muhasebeciliğini özne Bülent Çıpa içerisinde personelin maaşları olan 80 bin teklik dünyalık yoğun sandık ile ortadan kayboldu. Bülent Çipo’in cesedi, 10 dönem bilahare bacakları, elleri, ağzı ve gözleri koli bandıyla bağlanmış ve boğazı kesilerek öldürülen namına Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki ormanlık alanda bulundu. Polat sandık ise, Sakarya’nın Geyve ilçesinde açılmış halde bulundu. O dönemde jandarmanın yaptığı araştırmalarda, Bülent Çıpa’i öldürerek kasadaki paraları araklayan kişilere ulaşılamadı.

Bülent Demir

GECE BEKÇİSİ GELIŞIGÜZEL ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Faili uçuk adına kalan dosya, Kocaeli İl Asayiş Ofis Müdürlüğü Cinayet Sektör Amirliği ekipleri yoluyla kısaca 1,5 ay evvel yeniden açıldı. Ekipler yaptıkları araştırmada, 2006 yılında muhasebecinin kaybolduğu firmada müteharrik gece bekçisi olan Mustafa M.’yi gözaltına aldı. Sorguya alınan Mustafa M., kasadaki parayı elde etmek amacıyla A.B.E. ve Murat Dayanak Noktası ile traksiyon yaparak olayı gerçekleştirdiklerini itiraf etti. Bülent Çipo’i kendilerini tanıdığı amacıyla öldürdüklerini söyleyen Mustafa M., polat kasayı ise M.Ö. ve M.K.Ö.’nün yardımı ile açtıklarını, ancak bu kişilerin cinayetten haberinin olmadığını söyledi.

Mustafa M

SUÇ ORTAKLARINI ÖLDÜRDÜLER

İfadesinde, olayın üzerinden 8 yıl geçtikten sonra, 2014 yılında, suç ortağı Erek Mesnet’ın kendisini ve A.B.E.’yi polise gitmekle yıldırma ettiğini belirten Mustafa M., A.B.E. ile alay malay Uğur Medar’ı öldürerek cesedini İstanbul Kurtköy’bile ormanlık alana attıklarını itiraf etti. 2014 yılından bu yana faili muzlim yerine artan Maksat Mesnet cinayeti dosyası de kapatıldı.

GALATASARAYLI KONGRE ÜYESİNİN CİNAYETİNİ BIRLIKTE İTİRAF ETTİ

Sorgusu bitmeme eden Mustafa M., 2018 yılından bu yana kayıp olarak aranan Galatasaray Kurultay Üyesi hareket insanı Tekin Hayır cinayetinden üstelik bahsetti. Uğurlu Hayırlı’yu aralarında matlup verecek meselesi bulunan M.B. isimli bire bir kişinin araba içerisinde öldürdüğünü söyleyen Mustafa M., elan sonra M.B.’nin babası B.B. ile gelişigüzel cesedi parçaladığını ve Pendik Esenyalı bölgesinde otoyol kenarındaki aynı alana gömdüklerini söyledi. İtiraf üzerine Mustafa M., söylediği bölgede düz göstermeye götürüldü. Şüphelinin gösterdiği alanda yapılan kazı çalışmalarında, Uğurlu Iyi’ya ilişik naaş ve mızrap parçalarına ulaşıldı. Olaylar İstanbul ilinde gerçekleştiği amacıyla, dosya bu aşamada İstanbul emniyetine devredildi.

ŞÜPHELİLER ADLİYEYE ATIF EDİLDİ

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Mustafa M., gönderme edildiği adli makamlar aracılığıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mustafa M.’nin ifadesinden yola çıkılarak gözaltına alınan A.B.E., M.Ö. ve M.K.Ö. ise işlemlerinin tamamlanmasının ardından zaman adliyeye atif edildi.

Bülent Dayanaklık Etmek
Uğurlu IyiShare: