Samsun’da dalgalar arasında kaybolan 16 yaşındaki bala hayata döndürüldü

Samsun’un Atakum ilçesi Denizevleri Mahallesi’nde meydana gelen olayda, Afganistan tabiiyetli 16 yaşındaki Fidrat Okluk, ferahlamak için kayalıklardan denize atladı. Afgan çocuk denize atlar atlamaz Karadeniz’in kudurgan dalgaları arasında akıntıya kapılarak kayboldu. Kaybolan çocuğun kardeşi ve arkadaşları çevreden yardım istedi. Olay 112’ye selen verildi.

DALGIÇLAR, NABZI VE SOLUNUMU DURMUŞ ŞEKİLDE SUDAN ÇIKARDI

Fenomen yerinde Samsun Güven Müdürlüğü Bahir Limanı Sualtı Gurup Amirliğine tutkun dalgıç polisler ve Sahil Asayiş Karadeniz Mıntıka Komutanlığı ekipleri ve cankurtaranlar ile ambulans gönderme edildi. Denizde taharri çalışmaları sırasında kaybolan çocuğun kardeşi gözyaşlarına boğuldu. Balık Adam polisler gücük sürede denizde Fidrat Sadak’ı bulup sudan çıkardı. Adeta can pazarının yaşandığı olayda nabzı ve solunumu duran Afgan çocuğa önce engelleme sahilde yapıldı.

HASTANEDE HAYATA DÖNDÜRÜLDÜ

Zamanla yarışan ekipler çocuğu ambulansla hususi bir hastaneye kaldırıldı. Hastanede hayata döndürülen Fidrat Sadak ağır sıklet hizmet servisinde otama altına alındı. Olayla ilgili tetkik başlatıldı.Share: