Şehremini Serhat Oğuz, 2 Türkiye Birinciliği, ayrımsız 3’üncülük elde fail sporcuları kutladı

Kahramankazan Belediye Spor Halter Takımı, Karaman’da 1-4 Ilkgüz tarihleri arazında düzenlenen ve Türkiye genelinde 51 pakt takımından hep 450 sporcunun katıldığı yarışmada biri Türkiye rekoru tevessül etmek için 2 altın, tıpkısı dahi tunç madalya kazanarak iri bir başarıya imza attı. Şehremini Serhat Oğuz içtimai medya hesabından yaptığı açıklamada, sporcuları başarılarından çevre kutladı.

Türkiye genelinde 51 kulüpten yüzlerce sporcunun katıldığı şampiyonaya Kahramankazan Uray Spor Halter Takımı 10 sporcusu ile katıldı. Antrenörlüğünü Orhan Boltürk’ün yaptığı Kahramankazan Uray Spor Halter Takımı, Karaman’birlikte yapılan şampiyonada bando halinde Türkiye 4’üncüsü olma başarısı birlikte gösterdi.

Şampiyonada, Silkmede kaldırdığı 190 kilogram ile Türkiye rekoru de kıyamet ve 96 kiloda yarışan19 yaşındaki Emre Öztürk ile 73 kiloda yarışan silkme ve kesme toplamında kaldırdığı 290 kilo ile 19 yaşındaki Mustafa Erdoğan Türkiye Birincisi olarak değerli madalya kazandı. Şampiyonada 102 kiloda yarışan 18 yaşındaki Değer Özkan Akkuş ise Türkiye 3’üncülüğü ile tunç madalyanın sahibi oldu.

Kulüp Başkanı Altuğ Yücelen Özcü, yarışmaya 10 sporcuyla katılan Kahramankazan Uray Spor Halter Takımı’nın yaş ortalamasının tam takımlardan bağan olan sporculardan oluştuğunu ve Türkiye 4’üncüsü olarak ilçeye döndüklerini belirtti. Sporcularına ferah tıpkı faaliyet ortamı sağladıklarını tamlayan Özcü, “İki sporcumuz Halter Milli Bando kampında Avrupa ve Acun Şampiyonasına hazırlanıyor. Sporcularımızın başarısı üzere tek fedakarlıktan kaçmıyoruz. 15-25 Ekim tarihleri ortada Arnavutluk’ta yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’na, arkası sıra yeri ve tarihi henüz sonra açıklanacak Acun Şampiyonası’nda ay-berrak bayrağımızı göndere çektirerek dalgalandırmak istiyoruz “dedi.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz ise sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı fotoğraflı paylaşımında ” sporcularımızı gözlerinden öpüyorum. Maşallah sizlere” diye niteleyerek kutladı. – ANKARA

Share: