Tekirdağ vukuf! Tekirdağ’dan bodur gelişmemiş

Ergene’birlikte “19 Ekim Muhtarlar Günü” törenle kutlandı.

Ergene Demokratlık Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende konuşan Belediye Reisi Rasim Yüksel, Muhtarlar Günü’nü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Yüksel, tıpkısı uğur doğrultusunda çalıştıkları muhtarlarla umum ele vererek vatandaşlara hizmet ettiklerini rapor etti.

Yerel yönetimlerin yapı taşlarından olan muhtarların yerli yönetimler ile vatandaşlar arasında köprü görevi gördüğünü nâkil Yüksel, “Mahallede cıvıl cıvıl çabucak herkesin sorununu, ihtiyaçlarının neler olduğunu bizlerden evvel belediyeden evvel muhtarlar biliyor, görüyor ve belirleme ediyor. Bu taleplerin bizlere iletilmesi ile birlikte sorunlara kısa sürede akıntılı ve çözüme kavuşturmuş oluyoruz.” dedi.

Törene Ergene Kaymakamı Mehmet Güvenli Taşçı, İlçe Jandarma Komutanı Muhammet Süleyman Rüzgar, İlçe Emniyet Müdürü Barış Gökçearslan üstelik katıldı.

Bala Meclisi’nin 2. çağ toplantısı yapıldı

Hastalıklı Belediyesi aracılığıyla hazırlanan proje kapsamında kurulan Bala Meclisi’nin 2. dönem üyeleri önce toplantısını gerçekleştirdi.

Kaza ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile hayata geçirilen proje kapsamında Dertli Belediyesi Bala Meclisi 2. periyot üyeleri göreve başladı.

Çorlu’de yetişek veren ortaokulları mandepsi eden öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenerek Yavru Meclisi’nde görev aldı.

Yavru Meclisi üyeleri geçmiş olarak tanışıklık ve brifing toplantısında bir araya geldi. Ardından düzenlenen önceki güruh ile sedir başkanı ve başkan yardımcıları belirlendi.

Çocuk Meclisi toplantısına Belediye Reisi Ahmet Sarıkurt ve Komutan Yardımcısı Adnan Kum üstelik katıldı.

Bala Meclisi Başkanı seçilen Yusuf Taha Topçu, yaptığı açıklamada, “Meclise başbuğ seçildiğim için çok mutluyum. İnanıyorum ki arkadaşlarımızla bütün gelişigüzel kentimiz üzere sunturlu çalışmalar yapacağız.” dedi.

Sarıkurt ise kentte hayatiyetli çocukların taleplerini anlatım etmelerini, projelerde ve yeniliklerde çalışkan azamet almalarını sağlayacak tıpkı derinti gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu sedir sıralarında oturuyor olmanız sizlerin fikirlerini önemsediğimizin, şehrimizle ilgilendiren düşüncelerinize değer verdiğimizin ayrımsız göstergesi. Bala dostu benzeri şehir olmaktan çalım duyuyoruz.” diyerek konuştu.

Share: