Terörden temizlenen Efkar Dağı’nda “Online Training” eğitimi

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde vaktiyle terörle anılan ve bugünlerde ezgi terasıyla kuşbakışı ilçenin izlendiği Efkar Dağı’nda yapılan “Online Training” etkinliğinde vatandaşlar antrenman yaptı.

İran ve Irak’a yandaki Şemdinli ilçesindeki 1450 rakımlı Efkar Dağı’nda düzenlilik güçlerinin kudretli operasyonları ile huzur ortamı sağlanırken, ilçenin kuş bakışı izlendiği dağın eteklerinde belediye yoluyla yapılan gidiş terası ise halkın kullanımına sunuldu. Kaza ve belediyenin destekleriyle tutum tepesinde spor etkinliği çerçevesinde “Online Training” etkinliğinde vatandaşlar alıştırma yaptı. Spor hocası Mustafa Üzücü’in öncülüğünde yapılan egzersize Ilçebay Batuhan Taşgın, Belediye Reisi Tahir Hafi, Milli Yetişek Müdürü Cihat İnan, İlçe Toyluk Merkezi Müdürü Kavga Doğan ve vatandaşlar katıldı.

Burada konuşan Ilçebay Batuhan Taşgın, kaymakamlık ve belediyenin katkılarıyla güzelce bire bir aktiflik yaptıklarını belirterek, “Bu bölgeler ilkin maatteessüf terörle mezkûr, dağ olayların yaşandığı aynı meydan iken Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde bakanlarımızın, valimizin, asayiş güçlerimizin fedakarlı çalışmalarıyla geçim içerisinde insanlarımızın yaşayacağı pir tıpkısı saha oldu. Bu vesileyle paydaşlık sağlayıcı mektepli arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Amacımız, Şemdinli’bile sporsal etkinliklerin artırılmasıdır. Burada yüzme havuzumuz ve ayrıksı alanlarda üstelik imkanlarımız var. Buradan vatandaşlarımızı spora davet ediyoruz” dedi.

Spor hocası Mustafa Yara dahi, zaman Şemdinli’ye geldiğini belirterek, “Ilçe ve belediyenin düzenlediği etkinlikte vatandaşlarla ayrımsız araya geldim. Buradaki insanların coşkusu haddinden fazla ferah. Batıda bu garip etkinlikleri fora etmek daha kıytırık oluyor. Şemdinli’dahi önceki oldu. Bende emsal olmak istedim. Burada olduğum üzere mutluyum. Cümle özge spor hocalarıma tavsiyem, buraya gelip mütenevvi spor etkinliklerini yapsınlar” ifadelerini kullandı. – HAKKARİ

Share: