Terörden temizlenen Efkar Dağı’nda “Online Training” eğitimi

Terörden temizlenen Efkar Dağı’nda “Online Training” eğitimi

HAKKARİ – Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde eskiden terörle mezkûr ve şimdilerde azimet terasıyla kuşbakışı ilçenin izlendiği Efkar Dağı’nda yapılan “Online Training” etkinliğinde vatandaşlar egzersiz yaptı.

İran ve Irak’a bitişik Şemdinli ilçesindeki 1450 rakımlı Efkar Dağı’nda düzenlilik güçlerinin kalburüstü operasyonları ile varlık ortamı sağlanırken, ilçenin kuş bakışı izlendiği dağın eteklerinde şehremaneti tarafından yapılan azimet terası ise halkın kullanımına sunuldu. Kaymakamlık ve belediyenin destekleriyle gidiş tepesinde spor etkinliği çerçevesinde “Online Training” etkinliğinde vatandaşlar alıştırma yaptı. Spor hocası Mustafa Elem’in öncülüğünde yapılan egzersize Kaymakam Batuhan Taşgın, Belediye Reisi Tahir Saklı, Milli Eğitim Müdürü Cihat İnan, İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Cidal Doğan ve vatandaşlar katıldı.

Burada konuşan Ilçebay Batuhan Taşgın, kaza ve belediyenin katkılarıyla iyicene tıpkısı aktiflik yaptıklarını belirterek, “Bu bölgeler önceleri maatteessüf terörle anılan, acı olayların yaşandığı tıpkısı düzlük iken Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde bakanlarımızın, valimizin, güvenlik güçlerimizin fedakarlı çalışmalarıyla varlık içerisinde insanlarımızın yaşayacağı güzelce aynı yer oldu. Bu vesileyle katılım sağlayıcı öğrenci arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Amacımız, Şemdinli’da sporsal etkinliklerin artırılmasıdır. Burada yüzme havuzumuz ve eksantrik alanlarda da imkanlarımız var. Buradan vatandaşlarımızı spora davet ediyoruz” dedi.

Spor hocası Mustafa Dokunaklı da, bugün Şemdinli’ye geldiğini belirterek, “Ilçe ve belediyenin düzenlediği etkinlikte vatandaşlarla tıpkısı araya geldim. Buradaki insanların coşkusu çokça ferah. Batıda bu çeşit etkinlikleri ayırmak henüz gösterişsiz oluyor. Şemdinli’üstelik evvel oldu. Köle emsal olmak istedim. Burada olduğum üzere mutluyum. Tamlık gayrı spor hocalarıma tavsiyem, buraya gelip türlü spor etkinliklerini yapsınlar” ifadelerini kullandı.

Share: