Uzluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milyonlarca güdücü adayı amacıyla köylü sayım başladı. Uzluk sınavı son namına 10 Küçük Ay tarihinde düzenlenmişti. Adayların direksiyon sınavına katılması amacıyla barajı geçmesi gerekiyor. Olur uzluk sınav sonuçları ne antlaşma açıklanacak? Direksiyon sınav tarihleri muhtemelen oldu mu? İşte 10 Gücük Ay yeterlilik sınav sonuçları açıklanma tarihi…

EHLİYET SINAVI SONUÇLARI NE DEVIR AÇIKLANACAK?

MEB eliyle yapılan Uzluk imtihan soruları sınavın sona ermesinin ardından biraz ahit içerisinde açıklanırken; sınav sonuçları da on ilkokul zaman içerisinde ilan ediliyor. 10 Gücük Ay Ehliyet sınav sonuçlarının 1 hafta içre açıklaması bekleniyor.

EHLİYET SINAV SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Sürücü Belgesi sınavı sonuçlarını görüntülemek amacıyla TC Kimlik No ile sorgulama yapılması gerekmektedir. 10 şubat yeterlilik sınav sonuçlarını sorgulamak amacıyla aşağıda vadi düz “serencam linki” ile MEB sayfasına yönlendirileceksiniz. Henüz sonra MEB Motorlu Taşıtlar Sınav sayfasında girdiğiniz sınavın akıbet bilgisi linkine tıklayarak ulaşabileceğiniz sorgulama alanında, TC Etiket No ve düzenlilik numarasını girerek yeterlilik imtihan sonucunuzu görüntülemeniz mümkün olacaktır.

DİREKSİYON SINAVLARI NE ANT?

10 Küçük Ay’ta yapılan sınavın sonuçları açıklandıktan bilahare, kursiyerler sınavı geçtiği taktirde, direksiyon sınavına girecekler. Direksiyon sınavı; anne sınav ve vize tevessül etmek amacıyla iki yol yapılacak. Asıl imtihan 3 Mart ve 4 Mart 2018, 10 Mart ve 11 Mart 2018 tarihlerinde yapılacak. vize tarihleri ise 24 Mart ve 25 Mart 2018, 7 April ve 8 April 2018 tarihleri beyninde yapılacak.

DİKKAT BU HATAYA DÜŞTÜYSENİZ SINAVINIZ İPTAL OLACAK!

Ustalık sınavları ara sıra durumlarda temelsiz sayılabiliyor. MEB’mağara resmi sitesinde yayınlanan kılavuza göre o olaylar şunlar:

*Muteber etiket belgesinin ve sınav giriş belgesinin ibraz edilmemesi,

*e-Imtihan ekranındaki ışık ve bilgilerle şahıs cüzdanındaki veya sınava giriş belgesindeki bilgilerde yarık olması,

*her kursiyerden evet birlikte dokümandan kursiyerin kopya çektiğinin salon görevlilerince belirleme edilmesi, . Kursiyerin hesabına başkasının sınava girmesi *Rastgele tür elektronik beyin özelliği bulunan cihazlar, saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile cep telefonu, telsiz ve aynı medya, defter, tezkere, sözlük, hesap cetveli kadar araçları imtihan simultane kursiyerin yanı sıra bulundurması,

*e-Sınav uygulama cihazlarına ve biçim demirbaşlarına beis verilmesi,

*Sınav yarkurul görevlilerinin yahut salon görevlilerinin, hazırladığı raporlarda/tutanaklarda yahut imtihan uygulamasında kaydedilen almaç görüntülerinde, kursiyerin Yönergede tamlanan sınav kurallarını ihlal ettiğinin belirlenmesi.

10 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilen ehliyet sınavının sonuçları, istifham ve cevapları ne zamana açıklanacak sorusunun yanıtı aranıyor. Uzluk sonuçları MEB resmi sitesi üzerinden öğrenilecek. Imtihan soruları ve cevapları ise MEB sitesinden erişime açıldı.

BARAJ PUANI BIRÇOK?

12 tanesi sıhhi imdat, 23 tanesi trafik, 9 tanesi motor, 6 tanesi trafik adabı soruları girmek üzere bütün 50 sorudan yapılan uzluk sınavına katılan güdücü adayları baraj puanını araştırıyor. Bu 50 sorudan 35 akilane yapanlar, benzeri sonraki direksiyon sınavına girmeye hak kazanacak. Yazılmış sınavda baraj puanı 70’dir.

Share: