Vekil Aristokrat, “Eren Kuşatma” sonbahar kış operasyonlarının başlatıldığını açıkladı (2)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, başlatılan 2022-2023 Ermiş Abluka bağ bozumu kış operasyonlarına ilişkin, “Tığ buradayken 1600 yiğit kardeşimiz, Bestler Dereler, Herekol, Beytüşşebap, Cudi ve Gabar’de seçme tarafı didik didik arıyorlar, teröristleri bulabilmek için. İnanıyorum ki milletimize ilkbahar, güz, şita operasyonları bittiği andan itibaren pir haberler ve müjdeler vereceğiz.” dedi.

Bakan Aristokrat, yanı sıra Inanma Umumi Müdürü Mehmet Denizköpüğü, Cingöz Umumi Komutanı Orgeneral Arif Bunaltıcı ile katıldığı, Şırnak’ta Kaval Dağı Bestler Dereler bölgesinde Martir Jandarma Yüzbaşı Yunus Çelebi Asıl Bölgesinin açılışında gazetecilere, ölçülü terörle mücadeleye değinerek, bunun tarihi ve mehabetli başarılar olduğunu belirtti.

“Bunlar Türk ihtişam sisteminin terörle uğraş kapasitesinin nereye geldiğinin yer kocaman işaretidir. Allah’a şükürler olsun, hevesli düşünen, kimi aut oyunları bozabilme kabiliyetine erbap terörle savaş kapasitemiz, anlayışımız vardır. ve tekrar anında yakın zamanda Ermiş Abluka operasyonları kapsamında çok teferruatlı yıllardan beri kullandıkları tıpkısı tüneli birlikte arkadaşlarımız bulmuşlar ve imha etmişlerdir.” ifadelerini kullanan Aristokrat, düzenlilik güçlerine dikkatleri, ısrarlı takipleri ve bire bir zamanda son almaç hamleleri için millet adına teşekkür ettiklerini bildirdi.

“İlkbahar yaz Aziz Abluka operasyonlarında 98 yıldırıcı işsiz arkaç getirildi”

“Tığ buradayken 1600 yiğit kardeşimiz, Bestler Dereler, Herekol, Beytüşşebap, Cudi ve Gabar’dahi rastgele tarafı didik didik arıyorlar, teröristleri bulabilmek amacıyla. İnanıyorum ki milletimize baharat, bağ bozumu, kış operasyonları bittiği andan itibaren sunturlu duyum ve müjdeler vereceğiz. Tanrı korusun, Tanrı onları dulda etsin.” diyen Aristokrat, lüzumlu şehirde gerekse de kırsalda operasyonların sürdüğünü anlatım etti.

Soylu, bu operasyonlara “Aziz” ismini verdiklerini, elan sonradan bütün terörü kuşatma içerisine almaya çalıştıkları üzere operasyonlara “Eren Kuşatma” dediklerini belirterek, terörü kuşatma içine alıp ağız ağıza yok etmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Başlatılan 2022-2023 Ermiş Kuşatma sonbahar şita operasyonlarına değinen Aristokrat, cemaziyelevvel itibarıyla geçmiş temasın gerçekleştiğini söyledi.

Aziz bahar ve yaz operasyonunda 9 bin 159 ameliyat gerçekleştiğine belen fail Aristokrat, planlanan operasyonun yüzde 105’ini, yani tamamından yüzde 5 daha fazlasını gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Soylu, şunları söyledi:

“Yiğit jandarmamıza, özel harekat polislerimize, komutanlarımıza, valimize, birlik mülkü idareye, defans sanayisine, Sayın Cumhurbaşkanımız özellikle almak amacıyla terörle mücadelede yeryüzü ufak ayrımsız öz sakat etmeyen tüm devlet yöneticilerimize, dualarını esirgemeyen ermiş milletimize minnettarlık ve şükranlarımızı anlatım ediyoruz. İlkbahar yaz Ermiş Abluka operasyonlarında 98 terörist atıl ayla getirildi, 490 mağara ve sığınak kullanılamaz ağıl getirildi, 368 zırh, 710 ahali bombası, 110 ahali yapımı patlayıcı, 4 titrem 100 kilo patlayıcı, 330 bin mühimmat ele geçirildi. 1050 tombul, 78 milyon kaynak esrar otu, 5 milyon hakikat skunk, 12 titrem kötü, 25 elektrik üreteci, 74 vizör, 30 güneş paneli, 28 ton bile besin ve yaşam malzemesi ele geçirildi.”

Bu operasyonları gerçekleştiren alp düzenlilik güçlerine gönül borcu ve şükranlarını ifade ettiklerini belirten Aristokrat, şehit olan asayiş güçlerine Allah’tan yağmur, gazilere zinde tıpkısı yaşam diledi.

Bakan Aristokrat, “Tanrı bizi onlara utangaç etmesin.” dedi.

İçişleri Bakanı Aristokrat, Güvenlik Genel Müdürü Mehmet Eskişehir Taşı, Açıkgöz Umumi Komutanı Orgeneral Arif Pahal, Şırnak Valisi Osman Bilim Adamı ve SELIM Tümen Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan ile nesep bölgesinin açılışını gerçekleştirdi.

(Bitti)

Share: