Yenişehir’de ahşap ocak çıkan yangında tamam oldu

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde ahşap tıpkısı evde sâdır ve yan binaya dahi sıçrayan coşkunluk itfaiye aracı ekiplerince söndürüldü. Yangında familya kullanılamaz ağıl geldi.

Olay, saat 15.00 sıralarında Yenişehir ilçesi Karaamca Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Mehmet İçöz’e ilgili evde cümbüş kontağından coşkunluk artık. Ateş güdük sürede büyüyerek ahşap evi sardı. Taraf binanın çatısına de sıçrayan yangın, itfaiyenin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Cuşuhuruş sonucu Mehmet İçöz’e ilgili aile kullanılamaz ayla geldi.

Yangına itfaiye ekipleri gelene büyüklüğünde kişi imkanları ile engelleme eden Karaamca Mahallesi sakinleri, “Eğer itfaiye aracı bir zamanlar müdahale etmeseydi canip evlere sıçrar ve bire bir çokça ocak yanardı. Tanrı korudu. Birey kaybının olmaması biricik tesellimiz” dedi.

Yangından güdük müddet bilahare mahalleye gelerek eski olsun dileklerini ileten Şehremini Davut Aydınlık, yaraların sarılacağını söyledi. Başkan Ziyalı, “Cenabıhak korusun haberi alır almaz mahallemize gelerek eve yanan vatandaşımıza bindi olduk. Çok şükür fert kaybı namevcut. Şehremaneti olarak tığ elimizden gelip yaraların sarılmasını sağlayacağız. Ev ile görüştük şu dakika acil ihtiyaçlarının olmadığını söylediler. Vatandaşımız ayrımsız mahallede diri annesinin evinde kalacak. Bu nedenle yer gücük zamanda lazım desteği sağlayıp bu kardeşimizin mağduriyetini gidereceğiz’ dedi. – BURSA

Share: