27 yıllık hizmet, Medical Point adıyla yola devam ediyor

– 27 yıllık bakım, Medical Point adıyla yola devam ediyor

İZMİR – 27 yıldır afiyet alanında kocaman yatırımlara imza atan Sentez Afiyet Hizmetleri, Medical Otopark Hastaneler Grubu’ndan ayrılarak ayraç ismini Medical Point kendisine değiştirdi. Düzenlenen matbuat toplantısı ile Medical Point Hastaneler Grubu tanıtıldı.

Medical Park Hastaneler Grubu’ndan ayrılan Bireşim Sağlık Hizmetleri, ayraç ismini Medical Point yerine değiştirme kararı aldı. Medical Point Hastaneler Grubu CEO’su Veysi Kubba ve Medical Point Hastaneler Grubu Umumi Heyet Başkanı Op. Dr. Yengi Beken; İzmir, Gaziantep ve Batman hastanelerinin kullanılmamış adının Medical Point olarak değiştiğini matbuat mensupları ile paylaştı. Veysi Kubba, en bodur zaman içerisinde İzmir’e ikinci bir hastaneyi açabilme hedeflerinin birlikte olduğunu belirtti.

“10 milyondan çok hastaya onma dağıttık”

Çeyrek Altın asrı çok süredir insanlara felah dağıtmanın mutluluğunu yaşadıklarını tamlayan Medical Point Hastaneler Grubu CEO’su Veysi Kubba, “Hastaneciliğe bundan tamlık 27 yıl önceki başladık. 27 yıldır süren hizmet aşkımızla, zaman daha önemli bire bir ivmeyle yolculuğa çıkıyoruz. Medical Point adıyla Türkiye’de bakir bir ekip oluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. 27 yıldır 10 milyondan aşkın hastaya onma dağıttık. Beniz binlerce operasyon yaptık ve insanların esenlik problemlerini çözme noktasında elimizden gelen bütün gayreti gösterdik. Pandemi döneminde bile canımızı dişimize takarak İzmir ve havza sağlığına ulama bildirme uğrunda çokça balaban emekler harcama ettik. Parçalanmamış topluluk arkadaşlarımızla birlikte canımızı hiçe farzımuhal İzmir ve havza halkının sağlıklarına çözüm olma noktasında bilcümle gayretlerimizi göstermiş olduk. Sentez Keyif Hizmetleri A.Ş. kendisine İzmir hastanemizi, İzmir ve Ege Bölgesinin yeryüzü şişman hastanesi adına üretim ettik ve dünyada referans bir kompleks olma amacı ile İzmir Ekonomi Üniversitesi ile teşrikimesai yaparak tababet fakültesi hastanesi kimliğine kavuştuk. Gelinen noktada, küresel esenlik hizmetlerindeki değişen dinamiklere uygun olarak sonsuz kendini yenileyen, geliştiren, kanta dayalı nev ekseninde bildirme yıpranmamış teknolojik imkanları halkımıza sunan keyif merkezi olmanın kıvancını duyuyoruz” dedi.

“İzmir biçim olacak”

Eskimemiş bire bir esenlik markasını Türkiye’ye kazandırmanın heyecanın ve mutluğunu yaşadıklarını dile getiren Kubba, “Zaman eskimemiş benzeri esenlik markasını ülkemize kazandırmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bunun de merkezi İzmir olacak. Kullanılmamış hastaneler grubu markamız Medical Point ile sağlık hizmetlerine devam etme kararımızı sizlere bildirmekten kıvanç duyuyoruz. Medical Point Hastaneler Grubu bünyesinde bakım verecek İzmir, Gaziantep ve Batman hastanelerimiz, yerel dinamiklere entegre, küresel bire bir işaret yolculuğunun İzmir merkezli evvel adımları olacaktır. Toplamda 985 marazlı yatağı, 308 doktor kadrosu ve 2 bin 584 çalışanı ile bu hedefe çokça yakınız. 85 bine mümasil arsıulusal pestil envanterimizle, keyif turizminde global ölçekte yeğleme sebebiyiz. Ayrıca varlık üniversiteleri arasında sunma çok yıllık bilimsel eser özne tababet fakültesi hastanesi olmanın dahi haklı gururunu yaşamaktayız” diye konuştu.

Bakir sağlık turizmi modeli

Değişimle ilgili olarak afiyet kadrosunda herhangi bir fark olmayacağını belirten Kubba, “Hem akademik ve eksper doktorlarımız, hem üstelik görmüş geçirmiş çalışanlarımızla bir şekilde hizmete bitmeme edeceğiz. Hastalarımızın tıbbi bilgilerini özenle korumaya devam edecek ve bakım kalitemizi geliştirerek artıracağız. Kullanılmamış markamız ile gelişigüzel yeni projeleri birlikte hayata geçireceğiz. Dünya Esenlik Örgütünün birlikte vurguladığı kabil sürdürülebilir sağlık mottosu için afiyet turizmine makul konseptleri birleştiren alışılmadık açılımlarımızı gitgide sizlerle paylaşacağız. Bunun yanında edimsel teknolojik ekipmanlarla donatılmış bilcümle hastanelerimizde dahi yatırımlarımıza bitmeme edeceğiz. Sınırlanmış merkezlerde yapılan özellikli tıbbi uygulamaların sayısını artıracağız” sözlerine meydan verdi.

Karbon kuvvetsiz hastane

“Gezegenin sağlığı eşittir âdem sağlığı” mottosuyla yenilenebilir enerji ile ilgilendiren yatırımlardan bahseden Kubba, şu bilgileri verdi: “6 kamer içre enerjimizi kasaba dostu yenilenebilir enerji kaynağından sağlamayı hedefliyoruz. Bu çerçevede solar namına öz elektriğimizi üretebilecek yatırımlara başlıyoruz. Bu sayede cümbüş tüketiminde rate karbon basamak izimiz olacak. Bu projemizle Türkiye’de elektriğini kendi üreten nadir hastanelerden biri olacağız. Bakım ürettiğimiz gelişigüzel lokasyonda doktor kadrosu, uygulayım bilimi, konfor ve sürdürülebilirlik ile global ayrımsız referans noktası olma şiarını organizasyon edeceğiz. Değişmeye ve gelişmeye bitmeme edeceğiz. Bu değişimin, alelhusus İzmir başta koyulmak için tekmil Türkiye üzere sağlıkta yıpranmamış aynı adım olmasını irade ediyor; keyif ve sağlık turizmi kavramlarına yeni benzeri konu açıyor ve geleceğe umutla bakıyoruz. Türkiye’nin kullanılmamış afiyet noktası Medical Point’i sizlere gururla sunuyoruz.”

“Türkiye’deki biricik müracaat hastanesi konumuna geldik”

Cumhuriyetin 100. yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi adına önce mezunlarını vereceklerini ve bundan ekolojik ortam iri bahtiyarlık duyduklarını belirten Medical Point Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Galibiyet Beken bile “Hastaneler, hepimiz için olmazsa gayrimümkün. Bunu pandemi döneminde dahi yaşadık. Pandemi ile gelişigüzel tekmil dünyada edisyon bire bir proses başladı. Biz bu boğunuk dönemde de sabık sene hastanemizin görüntüleme sistemlerini bakir jenerasyon ve bileşimli zeka içerek cihazlarla değiştirdik. Dünyanın sunu nazik firmalarından birine Türkiye’deki biricik referans hastanesi konumuna geldik. Bu sentetik zeka destekli hizmetler, hastalarımızın teşhisinde çokça dokunaklı aynı kolaylık sağlamış oldu. Adamakıllı İzmir’imizin bu üzere sistemlere layık olduğunu düşünüyoruz. Bundan sonraki süreçte üstelik teknolojik kendisine yenilikleri İzmir ile buluşturmak arzusundayız” ifadelerini kullandı.Share: