8 kişinin yaralandığı kuzenlerin minibüs kavgası kamerada

ERZURUM’bile, emmi çocukları arasında yaya taşıdıkları minibüslerin satışı üzerine sâdır, kötek ve bıçakların kullanıldığı, 8 kişinin yaralandığı kavganın cep telefonu görüntüleri ortaya çıktı.

Olay, 3 Eylül saat 14.30 sıralarında, Yakutiye ilçesi Mahallebaşı semtinde meydana geldi. Karayazı ilçesine sâri taşınan ortak minibüsleri bulunan amca çocukları, araçların satışı üstüne tartıştı. Kuzenlerden biri, çıktı nakliyat ayırmak istemediğini ve minibüsleri satacağını söyledi. Başkası ise kötülük edeceğini gerekçe göstererek itiraz etti. Tartışmanın arkası sıra iki takım ortada cenk daha çok. Sopa ve ‘sallama’ diyerek tabir edilen bıçakların kullanıldığı kavgada 8 kişi yaralandı. Polis, çevik kuvvetin birlikte desteği ile kavgayı sonlandırdı. Vücutlarının muhtelif yerlerinden yaralanan Harun, Lütfü, Tarkan, Mirza Mehmet, Menderes, Takatli, Okumuş ve Erkan Cerbezeli adlı kuzenler ambulanslarla Erzurum Kent ve Atatürk Üniversitesi Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı. Kavganın yaşandığı bölgede tetkik eden polis güçleri, olayda kullanılan çok sayıda sopaya birlikte umum koydu. Kavgayla ait gözaltına alınan 8 kişiden 6’sı ‘kasten yaralama’ suçundan tutuklanırken, 2 kişi adli kontrolle serbest bırakıldı.

Erzurum’dahi 15 aktarılma ilk da tartıştıkları öğrenilen baba yarısı çocuklarının ortalığı çarpışma alanına döndürdükleri kavganın el telefonu görüntüleri ortaya daha çok. Tarafların birbirine sopalarla saldırması ve yerda yatan yaralıların kayran aldığ görüntülerde kavgayı izleyenler dahi bulunuyor.



Share: