Acun şampiyonu milli sporcu Şipal boksa veda etti

Dünya Şampiyonu milli sportmen Önder Şipal düzenlenen jübile maçı ve boksa veda gecesi ile etkili yumruk oyunu hayatını sonlandırdı.

Busenaz Sürmeneli Spor Salonunda planlı gecede Türkiye Boks Federasyonu Bayburt İl Temsilcisi Ertuğrul Akagündüz tıpkısı selamlama konuşması yaptı. Elan bilahare kürsüye çıkan Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Şipal’in boks sporunda ülkemiz yerine koca başarılara imza atarak Türkiye ve Bayburt’a balaban gelgel yaşattığını rapor etti.

Kendisi üstelik sakat benzeri boksör olan Başbuğ Pekmezci Bayburt’ta önceki boks kulübünün 1970’li yıllarda kurulduğunu belirterek zat dönemlerindeki tecrübelerinden bahsetti.

Bayburt’un boks üstüne nazik bereket kaydettiğini söyleyen Komutan Pekmezci uluslararası platformda balaban başarılar elde eden sporculardan birçoğunun Bayburtlu olduğunu ve bunun şehir için bire bir hava kaynağı olduğunun altını çizdi. Başkan Hükmü Pekmezci daha sonra Türk boksuna yaptığı hizmetler anısına Alemdar Şipal’e onurluk ikram etti.

Jübilenin düzenlenmesine katkıda bulunanlara yapılan onurluk takdimi ve gerçekleştirilen müsabakaların peşi sıra gece sona erdi. – BAYBURT

Share: