Afiyet-Sen Başkanı açıkladı! Yıpranmamış yönetmelikle ne esenlik çalışanı hangi kadar katma ifa matlup?

Binlerce afiyet çalışanının tafsilatlı benzeri süredir beklediği melfuf ödeme yönetmeliği Resmi Gazete’dahi yayımlanarak devreye girdi. Kullanılmamış yönetmelikle birlikte dal, paye ve derecelere bakarak personellerin alacağı aya ve tavan oranları belirlendi.

SAĞLIK-SEN BAŞKANI DETAYLARI ANLATTI

Düzenlemeyle birlikte afiyet çalışanlarına verilecek munzam ödemelerin kuşkusuz dağıtılacağı düşkünlük konusu oldu. Keyif-Sen Genel Başkanı Koçak Durmuş, ilave ücretlerin yansımasını NTV ekranlarında değerlendirdi.

“EKSPER VE ÜZERİNE 10 BİN TL MUNZAM ÖDEME”

Mülhak ödeme rakamlarıyla ilgilendiren mütekellim Durmuş, “Uzman Hekim ve üzerine yapılmış olan eklenmiş ödeme düzenlemesi 10 bin TL civarında tıpkı rakam. Benzeri düzenlemeyle Araştırma Görevlisi Doktor üzere 7 bin 500 liraya mail aynı ilave sevap olacak. Pratisyen Hekim amacıyla ise bu düzenlemeyle 5 bin liraya mümasil ayrımsız melfuf ifa bahis konusu olacak. Dişçi amacıyla da aynı aranjman muteber olacak. Diş hekimleri 5 bin liralık uzmanları dahi 10 bin liralık arttırma aya ücreti almış olacaklar.” ifadelerini kulandı.

“HEMŞİRELERE 850 LİRA MELFUF ÖDEME”

Bacı, sağlık memurları ve teknikerlerin alacağı ek ödemeleri anlatan Durmuş, “Düzenlemeyle abla ve sair keyif memurları ise 850 liralık gibi tıpkısı ilişik ödemeye cemaat olacak. Teknikerler ise 500-600 lira civarında benzeri mülhak ödemeye ehil olacak. Bu üstelik rüşvet dilimlerine göre fark gösterebilecek. Minimum katma ifa rakamı 400 liradan başlıyor olacak.” dedi.

“8 BİN LİRAYA KADAR TEŞVİK ÖDEMESİ”

Durmuş sözlerini şöyle tamamladı: “Isteklendirme ödemesi için çalışılan ilin ve hastanenin durumuna göre kriterler belirlenecek. Her basamak için oranlar yönergelerle belirlenecek. Burada bile ücretler 350 liradan başlayıp 8 bin liraya büyüklüğünde miktarlarda değişecek.”Share: