Akıbet zaman haberi… 13 askerin şehit olduğu yıldırı saldırısı 15 yıldır hafızalardan silinmedi

13 askerin şehit olduğu yıldırı saldırısı 15 yıldır hafızalardan silinmedi

ŞIRNAK – Şırnak Gabar Dağı’nda 7 Ilk Teşrin 2007’de işler dönüşü 13 askeri martir eden PKK’lı teröristlerin saldırısı, hala hafızalardaki yerini koruyor.

Şırnak’ta 7 Ekim 2007 yılında Gabar Dağı’nda faaliyetler dönüşü 13 askeri martir eden PKK’lı teröristlerin alçak saldırısı, aradan güzeşte 15 yıla karşın unutulmadı. PKK’lı teröristler, Bolu Komando Tugayı’ndan bölgeye arızi görevle mevrut ve Şırnak 23’üncü Açıkgöz Çizik Tümen Komutanlığı’na sadık kendisine fariza fail 13 askeri 14: 30 sıralarında Gabar Dağı’nda pusuya düşürüldü. Teröristler, askerlerin üstüne halk bombası atıp, arkası sıra gizlendikleri yerlerden uzun namlulu silahlarla karşıt ateş açtı. Hain saldırıda 13 leşker şehit oldu.

Hafızalardan silinmeyen saldırıyı kınayan Şırnak Düzenlilik Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyon Başkanı Mehmet Güngör, “2007 yılında Gabar Dağında yürütme edilen operasyonda Bolu Komando Er Tugayımızın faaliyetler esnasında PKK’lı teröristlerce haince, kalleşçe pusuda 13 askerimizi martir ettiler. Bu dolaşma şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Alçak ve dun PKK terör örgütünü nefret ve çapkın kınıyoruz. Bağımlı kim bu tür vaziyetler unutulmaz, terörle savaş artık haddinden fazla farklı, Gabar Dağı, Bestler Dereler temel ortamında ve çizgi dışında Allah’ın izniyle terör örgütünün barınacak bire bir vadi yoktur. Onlara şehir yurt olmuştur. Onların bundan sonra buralarda yeri yoktur. Bundan Sonra teyit olan tamam, sıfır geberip masraf. Bölgemizde devletimizin yardımıyla güzel ayrımsız dirlik ortamı var. Memleketimizde dirlik var. Yıldırı örgütü çıktı eskisi kabil dağlarda barınamıyor. Imdi inlerine inmiştir. Terörle mücadele daha çok akıbet noktaya geliyor, karışmak üzeredir. Bundan Sonra kafasını kaldırdığı yerde değil Gabar Dağında çıktı kuzey Irak’ta de olsa kafalarına düşecek o bomba, geberip gidecekler. Bir Tane çareleri var. Türkiye Cumhuriyetinin adaletine konfirmasyon olmak, yoksa apayrı kaçışları yok. Bu 13 şehidimizi tesmiye etmek üzere dualar yaptık. Şehitlerimize Allahtan yağmur, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Biz şehitlerimizi unutmadık, unutmayacağız. Tığ Şırnak halkı baştan sona devletimizin yanındayız. Bayrağımız dalgalanacaktır. Alçaklara meydan yoktur” dedi.

Martir olan 13 askerin isimleri; Gedikli Ahmet Sarıoğlu ile fertler Küçümseme Iyice, Toygar Salgur, Seyfi Altuntaş, Mehmet Sebep, Mehmet Uçarı, Mehmet Uyar, Mehmet Coşkun, Teşrinisani Aksoy, Şükrü Karataş, Emrah Eryılmaz, Fetullah Selçuk ve Sıddık Küçükgöz.

Share: