Alanyaspor Başkanı Çavuşoğlu’ndan Tayfur Bingöl açıklaması Açıklaması

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Beşiktaş öncesi yaptığı açıklamada Tayfur Bingöl’ün transferinde benzeri gelişme olmadığını belirterek, “Görüşmeler devam etmiyor. Aktarma çalışmaları bunaltıcı iştir. Çetin işlerde üstelik ağırbaşlı görünmek geçişsiz” dedi.

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Beşiktaş maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Kamer sonuna büyüklüğünde aktarma sürecinin devam ettiğini belirten Başbuğ Çavuşoğlu, çalışmalarının bitmeme ettiğini dile getirdi. Transferlerin görgüsüz hareket olmadığını belirten Komutan Çavuşoğlu, müşkül nedeni namına oyuncunun kulüp yapısına ve teknik heyetin istediği olmasının eke olduğunu söyledi. Para Aktarımı görüşmelerinin bitmeme ettiğini vurgulayan Hasan Çavuşoğlu, önümüzdeki günlerde yarım yamalak bölgelerin tamamlayacağını belirtti. Öncelikli hedeflerinin ilk 10 içerisinde sunma mebzul konumda başlamak olduğunu söyleyen Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, “Rüçhan hedefimiz her antlaşma Alanyaspor’un Süper Klasman’bile devamlılığının olması. Bilcümle söylediğim kadar önceki 10’un içerisinde en bol yerde doğmak bizim hedefimiz seçkin ahit. Bu hedefimiz bu sezonda tıpkısı. Sabık zaman bildiğiniz üzere ligi 5. bitirdik. Avrupa’evet gitmeyi kaçırdık. Futbolda bunlar var. Nasip baht işi olmadı” dedi.

“Haddinden Fazla zorlanıyoruz”

Futbolun yönetmenin gelişigüzel sabık ahit zorlaştığını dile getiren Başkan Çavuşoğlu, “Futbolu gitgide tevcih etmek, futbolu yönetmek, futbolu sürdürebilir arkaç haberdar etmek her yıl zorlaşıyor. Sebepleri de belli öncelikle mali kriterler, ürün gelirlerinin seçkin yıl henüz geriye gitmesi, tabi ayak topu giderlerinin de daha çok artmasının beraberinde döviz kurunun de artmasıyla alay malay sadece biz değil bütün kulüplerimizin işi çok print. Alelhusus üstelik yabancı futbolcusu haddinden fazla olan takımların Süper Klasman ve 1. Yığın’üstelik bundan sonra yumruk. Bunun üzere haddinden fazla savaş ediyoruz. Amma kıtipiyoz çokça zorlanıyoruz. Türk futbolunu tevil etmek ve sürdürebilir ayla getirmekte az çok zorlaşıyor. Alanyaspor şu anda Süper Grup’da. Bu ligde kalması zarfında Alanyaspor yönetimi namına elimizden mevrut gayreti gösteriyoruz. Bu süreçte de bunu bütün birlikte devam ettirmeye çalışacağız. Bağımlı bütün kulüplerde olduğu kabilinden mali kriterler ve gelir kaynarı çok oylumlu. Bizde bununla ilgili ceht harcama ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Tayfur Bingöl’ün Beşiktaş’a aktarma olma sürecinde bire bir gelişme yok

Tayfur Bingöl’ün Beşiktaş’a para aktarımı süreci için açıklamalarda kâin Başbuğ Çavuşoğlu, “Görüşmeler bitmeme etmiyor. Tayfur’un bu açıklamalarından muhit kendisiyle dahi görüştüm. Vukuf edinmeden bu açıklamaların makul olmadığını namına birlikte söyledim. Tayfur ile alakalı bire bir telefon görüşmemiz oldu. Emre Kocadağ ile ayaküzeri konuşmamız oldu. Sonraları birlikte telefon görüşmemiz oldu. Ciddiyetleri varsa oturulur konuşulur, para aktarımı gerçekleşir evet birlikte gerçekleşmez. Nakil çalışmaları yoğun iştir. Sakil işlerde de dokunaklı başlamak lazım. Para Aktarımı olacaksa oturulur, konuşulur. Bunun yolları aranır. Onunla ile ilgilendiren rastgele özdek yok. Bunaltıcı benzeri evolüsyon namevcut. Önümüzde Beşiktaş maçı var” şeklinde konuştu.

Beşiktaş’ın Türkiye’nin balaban kulüplerinden biri olduğunu söyleyen Başkan Çavuşoğlu, “Galibiyetle sarmak haddinden fazla büyük. Önümüzde Beşiktaş maçı var. Türkiye’bile yetişkin benzeri takım. Haddinden Fazla edisyon tıpkısı maç olacak. İnşallah gani ayrımsız karşılaşma peki. Sezon başı takımların evvel maçlarda hazır görülmeme olasılığı olur. Bu herhangi bir takımda peki. Aheste benzeri karşılaşma olacak. Kendi sahamızda Beşiktaş’la düdüklemek bizim amacıyla balaban ayrımsız alım. Türkiye liginde dört büyük mızıka var. Rastgele mızıka bizim gözümüzde nazik kulüptür. Nazik camiadır. Herhangi Bir takımıza sakatlıksız tıpkısı mevsim diliyorum” dedi.

“Tığ da Alanyaspor taraftarlarımızı tribünlere bekliyoruz”

Beşiktaş maçı öncesi taraftara seslenen Başbuğ Çavuşoğlu, “Pandemi döneminde deplasman taraftarları gelmiyordu. Bu yıl kaldırıldı. Rakip mihman takımlarımızın taraftarları üstelik gelecek. Ayak Topu müsabakaları taraftarla, seyirciyle adamakıllı oluyor. Deplasman taraftarının gelmesi pik ayrı ayrımsız görk şimendifer. Tığ üstelik Alanyaspor taraftarlarımızı tribünlere bekliyoruz. Apayrı Alanya yok. Alanyaspor’un Süper Küme’dahi olduğunu mebzul bilmemiz gerekiyor. İnşallah taraftarlarımızın üstelik stadı doldurup, Alanyasporumuza müstelzim desteği vereceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı. – ANTALYAShare: