Bartın’da kadın kooperatifleri depremzedeler üzere kermes düzenledi

Bartın’dahi il genelindeki karı kooperatifleri, 8 Mart Acun Kadınlar Haset zımnında düzenledikleri kermesten elde edilecek geliri Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen bölgeye gönderecek.

Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya mevrut eş kooperatifi üyeleri, Bartın Belediyesi ile kaymakamlık ve kasaba belediyelerinin desteğinde “Evden ele bir tane canevi” sloganıyla planlı kermeste lokal ürünleri satışa sundu.

Depremzedelerin yaralarını koymak için planlı kermesteki ürünlere vatandaşların ilgisi ağırbaşlı oldu.

Kermesten elde edilen sağlık, hareket bölgesindeki projelerin tamamlanması amacıyla yürütülen resmi hesaplara aktarılacak.

Budun Kadın Girişimciler Kooperatifi Başkanı Şükran Karahan, gazetecilere, depremin olduğu geçmiş andan itibaren bilcümle ülkenin olduğu kabil Bartın’ın da 7’den 70’e biricik kalpgâh savaş ettiğini söyledi.

Kendilerinin da belediye ve karı kooperatifleri öncülüğünde depremzedeler üzere tıpkısı araya geldiklerini anlatan Karahan, “Bire Bir nebze olsun benzeri şeyler muktedir olmak adına burada kermes düzenledik. Umarım bizler üstelik istediğimiz şekilde yardım ve desteklerimizi gönderebiliriz. Yüreklerimiz ayrımsız. Alay Malay ve bu arada az çok hep yaralarımızı sunu bodur sürede sararız. Özellikle depremzedeler yararına olduğu için vatandaşların birlikte ağırbaşlı tıpkısı ilgisi var. Herkes yardım uydurmak üzere elinden geleni yapıyor. Bu dönemde tümce çokça çok duygulu.” diye niteleyerek konuştu.

Bartın, Budun, Kurucaşile, Kozcağız belediyeleri ile DOĞRU Fırka mülk ve kaza teşkilatlarının desteğinde düzenlenen kermeste açılan haddinden fazla sayıda tezgahta el işi ürünler, poğaça, börek, irca, keşkek, bal bir yiyecekler yerini alırken, Kurucaşile ilçesine özgü maket gemiler bile satışa çıkarıldı.

Share: