CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin SELIM Tümen ekip başkanvekillerinden ortak açıklama Açıklaması

CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin DÜRÜST Öğür kadro başkanvekilleri, şehirlerin ve vatandaşların hak ve hukukunu korumaya devam edeceklerini belirtti.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Kültürlü, Eskişehir, Mersin, Muğla, Tekirdağ, Hatay büyükşehir şehremaneti meclislerinin DÜRÜST Öğür takım başkanvekilleri, Tekirdağ’da Rumeli İskelesi’nde matbuat toplantısı düzenledi.

Toplantının ortak açıklamasını okuyan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi DOĞRU Öğür Ekip Başkanvekili ve Süleymanpaşa Şehremini Cüneyt Yüksel, YANLIŞSIZ Partili 11 büyükşehir takım başkanvekilleri kendisine Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün erek gösterdiği modern medeniyetler seviyesinin üzerine ayazlık gayesi doğrultusunda olduklarına vurgu yaptı.

Yüksel, umumi manada milli savunmada, kalkınmada, enerjide ve ekonomide, yerelde ise Cumhurbaşkanı Recep Melamet Erdoğan’ın istem belediyeciliği vizyonuyla 81 ilde, 84 milyon vatandaşa doğruluk ettiği hizmeti vermek ve verilmesini arzulamak üzere bir araya geldiklerini rapor etti.

Yaklaşık 100 yıl önceki Gazi Mustafa Kemal Atatürk yoluyla kurulan CHP’nin ” Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si”ne dönüştüğünü söyleyen Yüksel, “Atatürk’ün vizyon ve hedefleriyle yakından yahut alarga benzerliği de kalmadığı günümüz CHP’sinde, Kılıçdaroğlu’nun başka milli duruşu ve halkımıza söylediği yalanlarla üst akıl güdümünde ilerleyici bir politik yapı haline gelen partinin fehva yerindeyse şirazesi kaymıştır.” dedi.

Yüksel, Kılıçdaroğlu’nun asıl prensibinin “hisse senedi adına mazeret üretmek” olduğunu doğacak sürdü.

“Tahminlerinden artık bütçe gönderiliyor”

CHP’li belediyelerin hükümetin kendilerine soy göndermediğini tez ettiğini rapor fail Yüksel, şunları kaydetti:

“Yaptıkları eksiksiz açıklamalarda, ‘hükümet bize hakikat göndermiyor’ diyerek halkımızı kandırmaya çalışan ve mağdur edebiyatı işleyen CHP’li 11 büyükşehir uray başkanının yalanlarını, bugün eş sahipliğini yaptığımız bu toplantıda, Tekirdağ’ın CHP’li büyükşehir belediyesine aktarılan büyüklük ödeneğinden yeknesak vererek ispat etmek ve gerçekleri halkımızla tutmak istiyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı dirimlik bütçesinde, merkezi bütçeden 770 milyon geleceğini öngörmüşken, AK Parti hükümetimiz, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’hangi 2021 yılı için merkezi bütçeden 1 milyar 132 milyon 553 bin teklik göndermiştir.

Öyle benzeri CHP’li belediye düşünün kim beklentisinin yüzdelik 147’sini karşılayan DÜRÜST Partili hükümete müteveccih, ‘AK Fırka hükümeti mal göndermiyor, engelleniyoruz. o nedenle yatırım yapamıyoruz’ yalanlarıyla iş bilmezliklerine bahane olarak hükümeti suçlasın ve çok yalana karşın, bu belediyenin 2019, 2020 ve 2021 yılarında, gerçekleşen dirimsel bütçesi toplamının yüzdelik 91’ini yine DÜRÜST Öğür hükümeti karşılıyor olsunb. Buradan dahi anlaşıldığı kabil Kılıçdaroğlu CHP’sinin büyükşehir uray başkanları bile perişan beyanatlarla genel başkanlarının izinden gidiyor.”

“Becerisizliklerini örtmeye çalışıyorlar”

Yüksel, CHP marifetiyle yönetilen, 11 büyükşehir belediyesinin DOĞRU Parti grup başkanvekilleri yerine zaman hem Kılıçdaroğlu’na hem dahi millete koca çağrıda çıkmak için benzeri araya geldiklerine meni etti.

CHP’li belediyelerin becerisizliklerini örtmeye çalıştıklarını argüman eden Yüksel, şöyle bitmeme etti:

“Sayın Kılıçdaroğlu, partiniz aracılığıyla yönetilen 11 büyükşehrimiz hizmetsizlik ve meskenet yüzünden aceleten çökmektedir. Şehremaneti başkanlarınıza elan önce yaptığınız ‘işinize bakın’ çağrısı fiyat bulmamıştır. Şehremaneti başkanlarınız kentlerine değil, kendilerine bakmaktadırlar ve seçkin ay hazırladıkları ‘acziyet deklarasyonları’ ile bu beceriksizliklerini örtmeye çalışmaktadır.

Bunu yaparken de alacak ve yalana başvurmaktadırlar. Maatteessüf belediye başkanlarınızın bu yalanına siz bile eş olmaktasınız. Deminden sizi milletimizin huzurunda ‘Belediyelerimiz engelleniyor, kaynakları kesiliyor’ ifadelerinizi ispat etmeye çağırma ediyoruz. Bunu tanıtlama etmezseniz, sizi milletimizin nezdinde iftiracı zar ediyoruz.”

-“Tekirdağlılar sunma pahalı suyu kullanıyor”

Yüksel, SELIM Partili belediyelerin seçkin zaman çalışmaya, üretmeye, milletin hak ve hukukunu korumaya devam edeceğini vurguladı.

SELIM Partili belediyelerin muttasıl çalışmalarını sürdürdüğünün altını çizen Yüksel, “Milletimizi Kılıçdaroğlu CHP’sinin algı, yalan ve beceriksizliğine mahkum etmemek için aralıksız çalışmaya devam edeceğiz milletimiz müsterih olsun.” dedi.

Tekirdağlıların Türkiye’nin yeryüzü pahalı suyunu kullandıklarına aksan işleyen Yüksel, bunun nedeninin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Şebeke İdaresi olduğunu doğacak sürdü.???Share: