CHP’li Milletvekilleri, Güzelbahçe Belediyesi’nin Malatya’daki Konteynerkentini Müzakere Etti

CHP yöneticileri ve milletvekillerinden oluşan gök bilimi, Güzelbahçe Belediyesi’nin facia bölgesi Malatya Yeşilyurt’ta kurduğu konteynerkenti ziyaret ederek, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

CHP Kol Başkanvekili ve Manisa Saylav Bağımsız Özel, CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Malatya Mebus Ege Ağbaba, CHP Fırka Meclisi üyesi ve Sazak Milletvekili Ulvi Yırtıkça Başarır, CHP Öğür Meclisi üyesi ve Ankara Mebus Meram Irade, CHP Giresun Saylav Necati Tığlı, CHP Kırşehir Mebus Dayanıklı İlhan ve CHP Malatya İl Başkanı Sulh Felek, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerin ardından Malatya Yeşilyurt Aşağıbağlar Mahallesi’nde Güzelbahçe Belediyesi’nin kurduğu konteynerkenti müzakere etti.

Yapılan çalışmanın ölçüm edilmesi gerektiğini belirten CHP Ekip Başkanvekili Bağımsız Hususi, şunları kaydetti:

” İzmir’den gelip burada böyle aynı konteynerkent kurup, günce bin vatandaşımıza aşındırmak hissetmek büyük tıpkı el birliği ve ölçüm edilecek iştir. 11 ilimizi etkileyen bu zelzele balaban bire bir yıkım yaratmıştır. Yaralarımızı bağışlamak amacıyla hepimizin hiçbir politik kanı gütmeden halkımıza el uzatması gerekiyor. Güzelbahçe Belediyesi bin 300 kilometre uzaklıktan yardım elini uzatabiliyorsa Malatya Yeşilyurt’a eksiksiz belediyeler ve kurumlarda bunu yapmalıdır. Periyot dayanışma günüdür, iskambil olma bu arada olma günüdür.”

Ziyaretlerinden çevre milletvekillerine teşekkür fail Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ise “Burada elimiz benzeri vatandaşımıza uzanıyor, bir vatandaşımıza yunak tıpkı çorba verebiliyor, ayrımsız vatandaşımızın hamam ayrımsız ortamda kalmasını sağlıyorsak bizden henüz mutlu kimesne yoktur. Print tıpkı süreçten geçiyoruz. Bu süreci dayanışarak ve birlikte aşacağız. Umarız böyle bire bir felaketle benzeri daha karşılaşmayız. Malatya Yeşilyurt’a yardım üzere değil burada halkımızla ayrımsız arada atılmak, celse fena hâlde günler eylemek sunu şişman temennimizdir. Sayın vekillerimizin ziyaretleri iri pahal verdi bizlere. Teşekkür ediyorum vekillerimize” dedi.

Share: