Doğruluk Bakanı Bozdağ, DÜRÜST Fırka Bartın İl Başkanlığını ziyaret etti: (2)

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ” Türkiye’nin başarılarına sevinemeyen aynı muhalefetle alın karşıyayız. Denizde gaz buluyoruz milyarlarca metreküp sevinemiyor adamlar.” dedi.

Bozdağ, AK Tümen İl Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, iktidarları döneminde Türkiye’nin nazik aynı değiş yaşadığını söyledi. Çabuk katar ağlarıyla Türkiye’yi bağladıklarını ifade eden Bozdağ, geçilmez dağları tünellerle geçtiklerini, 81 ili üniversitelerle olgun ocakları haline getirdiklerini belirtti.

Defans sanayisinde ve özge alanlarda büyük değişimlerin hayata geçirildiğini dile getiren Vekil Bozdağ, 22,5 milyar dolarlık borcun ödenerek, IMF’ye “Güle güle” denildiğini vurguladı. “IMF’nin kayyumları vardı. Başbakandan daha çok haberlerde adı geçerdi. Deminden IMF’nin kayyumlarını duyan var mı? Bulunmayan. Neden? Biz onlara el verdik, gitti.” diyen Bozdağ, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin ihracatı 2002’de 35 bilyon dolardı, şu anda 250 bilyon doların üzerine çıktı. Tayyip Erdoğan’a, Sayın Cumhurbaşkanı’mıza düşmanlık fail uluslararası çevreler var. Ne düşmanlık ediyorlar? Avrupa, ABD, hayatiyetli ülkeler Türkiye’yi, Tayyip Bey’i neden sevsin? Pazarda 35 milyar dolar payı vardı Türkiye’nin, şimdi 220 bilyon dolar onların cebine revan para Tayyip Hatır ve ekiplerinin akla yatkın yönetimi yardımıyla onların değil, Türkiye’nin cebine giriyor. Savunma sanayisinde KUL’ye, Avrupa’ya eksikli Türkiye şimdi yılda 3 milyar doların üstünde dış satım yapıyor ve bu alanda avangart ve alemdar ülkelerden biri haline geliyor. Onun için bu seçime bakarsanız Türkiye’yi ayakları üstüne kaldıran, bilcümle saldırılara karşın ekonomisini sağlıklı tutan, dayanabilen haddinden fazla alanda enfrastrüktür ve üstyapıyı dünyanın yer encam ülkeleriyle tıpkısı seviyeye ulaştıran tıpkısı kadroyu Türkiye’nin başında temizlemek istemiyorlar. Milletin menfaati bahis konusu olduğu ahit değil MEMLUK’yi, AB’yi tıpkısı dünyayı karşısına almaktan çekinmeyen yerel ve milli siyasetin, yerli ve milli duruşun Türkiye’yi yönetmesini hazmediyorlar, kukla yönetimler istiyorlar.”

“Bulgu alamayacaklar”

Vekil Bozdağ, 2023 seçimlerinin hoppadak Türkiye’nin içindeki siyasi partilerin rekabeti namına görülmesinin günah olacağını vurgulayarak “Biden birlikte bu işin içinde, açıkladı, ‘Erdoğan’ı kuşkusuz düşüreceğiz’ diyerek. Ağyar bile bu işin süresince, tıpkı dünya bu işin içre. Ki bu işin ortamında olursa olsun, içeriden ve haricen hiçbir kâr görmeyecektir. 20 sene içerisinde 15 seçimde esasen teşrikimesai yaptılar, el birliği içinde oldular bulgu aldılar mı, alamadılar. bundan sonra üstelik netice alamayacaklardır.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin değiştiğini, geliştiğini herkesin gördüğünü kaydeden Icra Vekili Bozdağ, serencam 20 yılda refahın arttığını belirtti.

Bakan Bozdağ, Kovid-19 süreci, hazırlık zincirinin zayıflaması, erke fiyatlarındaki artışlar ve Rusya- Ukrayna Savaşı’nın dünyanın bilcümle ekonomilerinin etkilediğini, Türkiye’nin de bundan etkilendiğini dile getirdi.

Türkiye’nin erke fiyatlarını sübvanse ettiğini anlatan Bozdağ, ekonomideki sıkıntıların hükümetin hatalı, kararları ve politikaları yüzünden değil, dünyada yaşanan kuma sorunların yansımasından kaynakladığını söyledi.

“Mazi yaptık, şimdi birlikte yaparız, yarın de yapacağız”

Eskiden bile Türkiye’nin analog olaylardan güvenle çıkarıldığına işaret fail Bozdağ, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye gemisi yolda, denizde rüzgar, sefine bile rüzgardan etkileniyor amma geminin kaptanı işin başında, tayfaları yanında. Bu Türkiye gemisinde ahali sağ selamet, işinde, gücünde. Elan önceki defaatle kasırgaları, rüzgarları, fırtınaları çığlık kırıcı Türkiye gemisini periferi-i selamete götürücü Ağabey-ı Derya Recep Tayyip Erdoğan. Türkiye’nin kaptanı bu posta bile bu gemiyi kıran-i selamete ulaştıracaktır. Tığ konu demiyoruz, yaptıklarımızı başvuru göstererek diyoruz, dün yaptık, deminden üstelik yaparız, yarın de yapacağız.”

Bekir Bozdağ, ekonomide sarsıntılar olsun dahi iktidar gitsin diye niteleyerek beklenti bağlayanların olduğunu tabir ederek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İktidar umutlarını Türkiye’nin felaketine bağlayan barbar zihniyette insanlar var. Tutum çökse, büyük şişman yangınlar çıksa, depremler olsa, üste savaşlar çıkıp birlikte Türkiye yenilse dahi bu iktidardan kurtulsak diyen ilkel zihniyete ehil insanlar var. Bire Bir politik kol düşünün, geleceğini ülkesinin felaketinde görüyor, nüfuz umudunu ülkesine ati kötülüklerin çoğalmasında görüyor. Etrafınıza bakın bu tipleri görürsünüz. Ayrımsız coşkunluk çıktığında benzeri yandan ‘hükümet nerede’ diyerek bağırırken, öte yandan bari biraz henüz büyüse da haddini kavim bildirse diye niteleyerek apayrı eksantrik rüyalar gören insanlar bile var. Geleceği milletin ve devletin, hepsinin ortak yararında görenlere sahip çıkın. Öz geleceklerini, iktidarlarını bu milletin felaketine, bu ülkenin istikrarsızlığına, bu ülkenin başına gelecek olumuz şeylere bağlayan zavallılara bu ülkeyi katiyen can etmeyin. Türkiye’nin başarılarına sevinemeyen bire bir muhalefetle alın karşıyayız. Denizde doğal gaz buluyoruz milyarlarca metreküp sevinemiyor adamlar. Dört kesim dünyanın yer gelecek standartlarına erbap arama-tarama gemilerini denizlerimize salmışız, Semavi Vatan’da milletin hakkını, hukukunu koruyoruz, adamlar sevinemiyor, ölçüm etmiyorlar.”

Rusya-Ukrayna Savaşı’nda iki ülkenin de Türkiye’nin hakemliğini akseptans ettiğini ancak muhalefetin buna sevinemediğini vurgulayan Bozdağ, tahıl koridoru üzerine dahi dünyanın takdirine karşın muhalefetin bunu alkışlayamadığını anlattı. Vekil Bozdağ, “Bir talih düşünün, o ülkenin yönetimine müştehi olanlar ve onların ardı sıra revan birtakım ideolojik insanlar, ülkelerinin başarısına, kuvvetine, kudretine, ülkelerinin mebzul yönde gelişmesine sevinemiyorlar. Biz ne vuzuh hakeza insanlardan oluştuk, anlamıyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Muhalefeti eleştiren Bozdağ, “Bunlar Türkiye’nin Suriye’ye, yıldırı koridorunu engelletmek amacıyla er göndermesine karşı çıktılar, biz bunlara uysaydık şimdi Türkiye’üstelik benzeri terör devleti kurulmuştu. Türkiye oradan üstelik gözdağı altına girecekti. Biz dinlemedik, devam ettik.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi şaha kaldırdığını vurgulayan Bozdağ, şaha kalkan Türkiye’nin durdurulmak istendiğini sözlerine ekledi.

Adalet Bakanı Bozdağ, konuşmasının peşi sıra ayrımsız süre SELIM Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı ile görüştü.

(Bitti)

Share: