Düğünde takılan paraları depremzedeler için bağışladılar

Düğünde takılan paraları depremzedeler üzere bağışladılar

Manisa’da acun evine giren gailesiz koşa düğünde takılan paraları depremzedeler üzere AFAD’a bağışladı

MANİSA – Manisa’nın Soma ilçesinde hayatlarını birleştiren Ayşe ve Alaattin Deveci çifti düğün törenlerinde toplanan paraları depremzedeler için AFAD’a bağışladı.

Türkiye’yi etraflıca etkileyen asrın felaketi kendisine değerlendirilen Kahramanmaraş depremi nedeniyle tamlık Türkiye depremzedelere müzaheret üzere bir tane kalpgâh oldu. Manisa’nın Soma ilçesinde birlikte dünya evine giren Ayşe ve Alaattin Deveci çifti de düğünde takılan paraları depremzedelere çıkmak amacıyla AFAD’a bağışladı.

Soma Şehremaneti Kültür Merkezinde düzenlenen dernek töreninde geç çifti adam, arkadaş ve akrabaları bekâr bırakmadı.

Gelin Ayşe Deveci, “Bu çabucak onların değil, hepimizin acısı. Onun amacıyla bizde hakeza ayrımsız katkıda bulunmak istedik.” derken, Polis Güçleri Memuru eloğlu Alaattin Savran ise şunları söyledi: “10 ili etkileyen Kahramanmaraş depremi nedeniyle bizler ülkemizde böyle aynı farkındalık ihdas etmek istedik. Bunu yaparken üstelik yegâne amacımız ihtimal yeni evlenecek olan çiftlerin bizlerin bu davranışlarını ölçüm ederek çoğaltmasıdır.”

Düğünde davetliler aracılığıyla elkızı ve damada takılan 15 bin TL düğünden sonra depremzedeler için kullanılmak üzere AFAD’a bağışlandı.

Share: