DÜRÜST Öğür Grup Başkanvekili Ünal, Kahramanmaraş’ta bilgisizlik merkezi açılışında konuştu Açıklaması

SELIM Parti Grup Başkanvekili Usta Ünal, “Bir Vakitler vasilik odakları bu devletin imkanını yemeden içmeden anlaşılan tıpkı zümreye sunuyorlardı. Anadolu’nun evlatlarının kuvvet olduklarında başlarına ne geldiğini gördük tığ.” dedi.

Ünal, Dulkadiroğlu Belediyesi yoluyla yaptırılan Cafer Tatlıbal Gençlik Merkezi’nin küşat töreninde yaptığı konuşmada, mahallelerde gençlerin spor, ekin, bilgelik ve muayene evleri açısından herhangi bir tür imkana cemaat olmalarını istediklerini söyledi.

Ünal, akıbet 20 yılda eğitim bilimi konusunda bunaltıcı adımlar atıldığını ve öğrencilere her cins imkanın sağlandığını belirterek, yapılan, eğitim ve spor kompleksleriyle, cahillik merkezleriyle bunun önünü henüz da açtıklarını söyledi.

YANLIŞSIZ Fırka’nin iktidarları döneminde yeryüzü iyi yaptığı şeyin vesayeti arıtma yazar milletle devleti buluşturarak devletin imkanlarını milletin hizmetine sunması olduğunu rapor eden Ünal, şöyle konuştu:

“Mukaddema vasilik odakları bu devletin imkanını çabucak anlaşılan aynı zümreye sunuyorlardı. Anadolu’nun evlatlarının nüfuz olduklarında başlarına ne geldiğini gördük tığ. Adnan Menderes’in Fatin Rüştü Zorlu’nun Hasan Polatkan’ın başına ne geldiğini gördük. Bu ülkenin evlatları iş başına geldiğinde ya darbeyle evet muhtırayla ya irtica kampanyasıyla ne yapılırdı, görevden uzaklaştırılırdı. Bir şeyi unutmayalım, bunu daim esasen ediyorum, 1960 ile 2002 arasında 42 yılda bu ülkede 38 hükümet değişti. Yani Anadolu’dan millet seçmiş göndermiş, Ankara’nın kaba tünellerinde ne reşit, ayak oyunlarına, darbelere, muhtıralara milletin seçtiği iktidarlar kurban edilmiş. 42 yılda bir hükümetin sayı farkı süresi ne kadar, 1,5 yıl averaj fariza süresi, 1.5 yıl olan tıpkısı hükümet hizmet üretir mi? Üretemez. Demin 20 yıldan beri iktidarda olan DOĞRU Tümen değil, 20 yıldan beri iktidarda olan milletin kendisi. Illet biliyor musunuz? Çünkü YANLIŞSIZ Fırka’yi millet seçiyor. DÜRÜST Parti milletin teveccühü ile YANLIŞSIZ Fırka.”

Sonuç 20 yılda eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, altyapıda önemli amal yaptıklarını hatırlatan Ünal, ikinci 20 yılda ise etraflı işçilikler yapacaklarını dile getirdi.

Açılışa, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Ateşli DÜRÜST Tümen milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör, YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanı Fırat Görgel, Dulkadiroğlu Belediye Reisi Necati Okay ve vatandaşlar katıldıShare: