‘Evde Hizmet Hizmetleri’ ile bakıma muhtaç vatandaşlar unutulmuyor

– ‘Evde Hizmet Hizmetleri’ ile bakıma kadın vatandaşlar unutulmuyor

BAYBURT – Bayburt Belediyesi hayata geçirmiş olduğu ‘Evde Hizmet Hizmetleri’ uygulamasıyla bakıma kadın gerekseme sahibi vatandaşları unutmayarak, ellerinden tutuyor.

Bayburt Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince planlı ‘Evde Bakım Hizmetleri’ projesinden 65 yaş üstü ve bakıma kadın vatandaşlar yararlanabiliyor. 7 Kişiden oluşan ekibin içerisinde 1 koordinatör, boya, bakım, tamir işleriyle ilgilenen 2 becerikli ve 4 eş arılık personeli düzlük alıyor.

Vatandaşların ocak temizliği, hayat alanlarının bakım-onarımı, ferdî bakım ve kuaförlük hizmetleri, tahaffuz ihtiyaçları Bayburt Belediyesi aracılığıyla karşılanmış olup, bugüne büyüklüğünde projeden 36 ayak yararlandı. İhtiyaçları karşılanan ve mağduriyetleri giderilen vatandaşlar ise aldıkları hizmetten mutlu olduklarını söylediler.

Proje çerçevesinde hanelerde haftada ayrımsız kovanlık hizmeti verildiğini söyleyen ve ‘Evde Bakım Hizmeti’ projesi üzerine bilgiler veren Bayburt Belediye Reisi Hükmü Pekmezci, “Bayburt Belediyesi namına evde bakım hizmetlerini elimizden geldiğince hesabına getirmeye çalışıyoruz. Yaşlı bindi programımız 2021 yılından beri Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz aracılığıyla yürütülüyor. bahis konusu hanelerde haftada ayrımsız sililik hizmeti yürütülmektedir. Antrparantez şimdiye kadar 13 hanenin yaşam alanlarının hizmet ve onarımları gerçekleştirilerek, pentür işlemleri yapılmıştır. 12 hanenin ise hamil, halı ve perdeleri yıkatılmış, sobalı hanelerin ise soba kurma, sökme ve baca temizlikleri yapılmıştır. 1 vatandaşımızın ise huzurevine nakli sağlanmıştır. amma velakin projemizden yararlanan hanelerimizdeki vatandaşlarımıza şahsi bakım ve kuaförlük hizmetleri verilmektedir” dedi.

Ramazan ayında üstelik vatandaşların kemirmek ihtiyaçlarının karşılandığını belirten Pekmezci, “Ayrıca ramazan kocaoğlan süresince belediyemizin iftar vakti çadırından tedarik edilen yunak yemekler projeden yararlanan vatandaşlarımıza ağırlama ediliyor” diye niteleyerek konuştu.

Bayburt Belediyesi kendisine yardıma muhtaç vatandaşlara hizmet etme gayreti içerisinde olduklarını bildiren Başbuğ Pekmezci, bati aynı şekilde çalışmaların sürdüğünü üstelik sözlerine ekledi.

Bayburtlu ana yarısı vefasını yakarış ederek gösteriyor

Evde hizmet hizmetinden faydalanan ve her hafta evi kovanlık personelleri vasıtasıyla temizlenen Bayburtlu Istem Aydemir, “Cenabıhak devletimizden razı olsun, rabbim ülkemize arızalanma vermesin” diyerek Bayburt Belediyesine ve Başkan Pekmezci’ye birlikte her antlaşma yakarış ettiğini dile getirdi. “Tanrı belediyemizden de, Hükmü başkanımızdan birlikte razı olsun. Rabbim hangi muradı varsa versin. Gönlünde, kalbinde hangi varsa Allah versin” ifadelerini kullanarak dualarını esirgemeyen Aydemir, “Hizmetten çok memnunum, beni sevindirdiler, haddinden fazla birlikte sevdim bu hizmeti. Allah bin kez razı olsun, Tanrı’ta onlara tek kalın göstermesin. Temas nev kötülüklerden rabbim onları korusun, dualarım onların üzerlerine kalkan olsun. Bu imkanı bize sağlayanlara çokça dua ediyorum, Allah razı olsun kim bu imkanı bize sunuyorlar. Çocuklarımız geliyorlar gereken işlerimi yapıp gidiyorlar. Siliyorlar, süpürüyorlar, yıkıyorlar hep işlerimi yapıyorlar, haddinden fazla memnum” şeklinde konuştu.

Share: