Füru sıcaktan bunaldı parktaki tarihi suya atak etti

Diyarbakır’da ısıdam havaların etkisini sürdürmeye devam etmesiyle bunalan torunlar, tarihi Uğur ilçesinde kâin Anzele Parkı’ndaki süs havuzunda yüzmenin keyfini çıkardı. Haram tabelalarına yöntemsiz ayrıntılar, yüksekten atladı.

Diyarbakır’da ısıdam havalar etkisini sürdürmeye devam ediyor. Sıcak havalardan bunalan ayrıntılar Anzele Parkı’na koştu. Parktaki esas suyuna giren dallar, güneşin ve yüzmenin tadını çıkardı. Hınç tabelasına rağmen faziletli yerlerden suya atlayan torunlar serinlerken, aileleri ise pergola alanda suyun tadını çıkaran çocuklarını izledi.

Yüzmenin keyfini çıkaran 14 yaşındaki Muhammed Kayaç, havanın hamam olduğunu, Diyarbakır’ın en evire çevire yerlerine gelerek serinlediğini ve yüzdüğünü aktararak yasaklara karşın girdiklerini kaydetti.

Hanifi Akış ise, ‘Diyarbakır’da kumlu yok’ diyenlere Anzele’yi örnek göstererek çok pir olduğunu, suya girdiklerinde kendilerine geldikleri belirtti.

Ailelerden Bilal Sakallı, çocukların eğlenmeleri üzere geldiklerini aktardı. Sakallı, “Buraya çocukların eğlenmesi için geldik. İmkanlarımız olmadığı amacıyla ve bu suyun şifalı olduğuna inandığımız amacıyla buraya geliyoruz. Çocuklarımız burada abat benzeri şekilde eğleniyorlar, biz bile bakıp onları izleyerek bahtiyar oluyoruz” dedi. – DİYARBAKIR

Share: