Güroymak’ta 45 mektepli icazet aldı

Bitlis’in Güroymak ilçesinde hafızlık eğitimini bitiren 45 mektepli amacıyla icazetname töreni düzenlendi.

İlçeye mecbur Nurtepe Mahallesi’ndeki Norşin Yatılı Koca Kur’an Kursu’nda düzenlenen törende, hafızlık sınavlarında muvaffakiyet gösteren 17 öğrenciye ilmi icazet, 28 öğrenciye ise hafızlık belgesi verildi.

Kur’an-ı Verimli tilavetiyle başlayan programda mütekellim Din İşleri Başkanlığı Hafızlık Eğitimi Ofis Başkanı İbrahim Yılmaz, aynı ayda ikinci kere icazetname merasimine katıldığını söyledi.

Bu müesseselerde yapılan faaliyetlerin halka arz edilmesi, halkın bilgilendirilmesi ve yeni yetişen nesillerin buradaki faaliyetlerden malumatlı olmalarının önemine dikkati çeken Yılmayan, şöyle konuştu:

” Türkiye’miz için milli manevi değerlerimizle bu arada hele gençliğimizin inşasında ve imanında hem İslami ilimlerin hem de hafızlık eğitimlerimizin önemi çok şişman. Demincek çokça hezel terennüm etmek namına çok hareket ika zamanı. Eksiklikler, yapılması gerekenler nelerdir, alınması müstelzim önlemler hangi hususlardır, bunları inşallah yaparak buradaki eğitimlerimizin haddinden fazla elan kaliteli ve insanlara çokça elan yarayışlı olma hesabına bilcümle gayretimizi sergileyeceğiz. Burada hem İslami ilimlerde hem de hafızlık eğitimde kalburüstü olan yavrularımızı kutlama ediyorum.”

Konuşmanın peşi sıra talebelere belgeleri verildi.

Programa, Güroymak Kaymakamı ve Şehremaneti Komutan Vekili Ramazan Cankaloğlu, Günkırı Belediye Reisi İlhan Çetinsoy, Ovakışla Belediye Reisi Abdurrahim Altındal, gelgel amirleri, sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri, tatmin önderleri ve din görevlileri katıldı.

Share: