Haddinden Fazla sayıda işçinin yaşamını yitirdiği Bartın’daki maden faciası sonrası adlı isimlerden art arda paylaşımlar geldi

Bartın’ın Amasra ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Büyüklenme Müdürlüğü’ne mecbur eroin ocağında grizu patlaması ihbarı üzerine bölgeye ekipler irsal edildi. 350 metre aşağıda meydana mevrut patlamada çokça sayıda işçi hayatını kaybetti. Türkiye’nin biricik kalpgâh olduğu madende istirdat çalışmaları bitmeme ederken adlı isimlerden dahi destek paylaşımları gecikmedi.

KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Eroin ocağından mevrut evvel bilgilere bakarak patlamanın 350 metre aşağıda meydana geldiği ve düzlük altında işçilerin mahdut kaldığı öğrenildi. Ekipler, işçileri çevirmek namına acilen emek başlatırken, beyaz zehir ocağında toplamda 400 işçinin çalıştığı ve patlamanın 4-12 vardiyasındaki işçilerin çalışmaları sırasında meydana geldiği kaydedildi.

İLLERDEN DESTEK EKİP YOLLANDI

Afet ve Ivedili Genişlik Yönetimi Başkanlığı’ndan de patlamaya ilişkin izah geldi. AFAD eliyle yapılan açıklamada türlü illerdeki ekiplerin bölgeye irsal edildiği belirtilerek, “Amasra Taşkömürü İşletmesinde henüz anlaşılan olmayan bire bir nedenle patlama meydana gelmiştir. Kütahya, Eskişehir, Zonguldak ve Karabük İl AFAD Müdürleri ile AFAD Sakarya Taharri Kurtarma Ilişki Müdürlüğü bölgeye yönlendirilmiştir. Gelişmeleri izlem ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

ACUN ILICALI

“Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden ocağı patlamasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. Dualarımız mahdut kalan iştirakçi kardeşlerimiz ile. Esbak olsun.”

EZGİ ITLAK

“Önceki olsun Bartın”

TARKAN

“Eski olsun Bartın”

BARIŞ ATAY

“Yeniden tıpkı beyaz zehir faciası… Soma katliamının yaşandığı bire bir ülkede, imdi aynı facianın daha açıklaması gayrimümkün. Birilerinin dediği kadar ‘fıtrat’ değil bu. İşçilerin adalet ettiği, insani faaliyet ve hayat şartları! Bunu icat etmek zorundasınız! Eski olsun ve başımız sağ olsun.”

EBRU GÜNDEŞ

“Bartın’da meydana mevrut patlamada hayatını kaybeden madencilerimize Allah’ta yağmur, yaralılarımıza evgin şifalar diliyorum. Dualarımız sizinle.”

SEREN SERENGİL

SİMGE SAĞIN

İREM DERİCİ

HAKAN URAL

BUSE VAROL

SİBEL CAN

ÖZCAN DENİZ

MÜGE ANLI

Share: